Bilinçaltının Kinetik Hareketinin Salıverilmesi

Psikolog olan bir arkadaşım bir gün bana akciğerlerinin hastalandığını söyledi. X ışınları ve yapılan diğer tahlillerde akciğerlerinde tüberküloz olduğu saptandı. Bunun üzerine yapması gerekeni yaptı ve geceleri uykuya dalmadan önce sessiz ve sakin bir biçimde kendisine şu olumlamalarda bulundu: "Akciğerlerimin her hücresi, siniri, dokusu ve her kası şu anda kusursuz bir biçimde bütünleşiyor, mükemmel yapısına dönüyor. Bedenimin tümü sağlığa ve uyuma kavuşuyor."
Tam olarak kullandığı sözler bunlar değildi ama bu sözler onun kendi kendine aşıladığı fikirlerin özünü oluşturan sözlerdir. Bir ay kadar bir zamanda tam olarak iyileştiği ortaya çıktı. Çekilen röntgenlerde yaranın tamamen kapandığı görüldü.
Kullandığı yöntemi öğrenmek istedim ve neden uyumadan önce bu sözleri tekrarladığını sordum. Cevabı şöyle oldu: Bilinçaltının kinetik hareketi uyku dönemi boyunca durmaksızın devam eder. Bu yüzden, kütük gibi uykuya dalmadan önce bilinçaltına doğru dürüst bir iş vermek gerekir." Bu, çok akıllıca bir cevaptı. Uyum ve kusursuz sağlık düşüncelerini alışkanlık haline getirdiği için asla hastalığının adından söz etmedi.
Rahatsızlıklarınız hakkında konuşmamanızı ve onların adını ağzınıza almamanızı şiddetle önereceğim. Bunların beslendiği tek maden sizin korkularınız ve kendisine vereceğiniz dikkattir.
Siz de yukarıdaki psikolog gibi bir zihin cerrahı olmalısınız, işte o zaman ağaçtan budanarak temizlenmiş ölü dallar gibi sizin dertleriniz de kesilip bir kenara atılacaktır.
Ağrılarınızın ve semptomlarınızın ismini sık sık ağzınıza alıyorsanız, kinetik hareketi engellemiş olursunuz, bunun anlamı bilinçaltınızın iyileştirici gücünün ve enerjisinin önünü kesmiş olmanız demektir. Dahası, kendi zihninizin yasasıyla bu imgeler şekil almaya başlayabilir: Korktuğum başıma geldi gibi. Zihninizi yaşamın muhteşem gerçekleriyle doldurun ve sevginin ışığında yürüyün.
Sağlık Konusunda Alacağınız Yardımları
Sizi iyileştiren şeyin ne olduğunu bulun. Bilinçaltınıza verilen doğru talimatların hem zihninizi hem de bedeninizi iyileştireceğini görün.
İsteklerinizi ya da dileklerinizi bilinçaltına iletebilmek için belli bir plan geliştirin.
İsteğinizin gerçekleşmiş olduğunu hayal edin ve bu gerçekliği hissedin. Bunu izleyin, kesinlikle istediğiniz sonuçları alacaksınız.
İnancın ne olduğuna karar verin. İnancın zihninizdeki düşünce olduğunu ve düşündüğünüz şeyi yaratacağınızı bilin.
Hastalığa ya da canınızı yakıp size zarar verecek bir şeye inanmak aptallık olur. Siz kusursuz sağlığı, zenginliği, huzuru ve bolluğu düşünün.
Alışkanlık haline getirdiğiniz büyük ve soylu düşünceler muhteşem eylemler haline gelecektir.
Yaşamınızda dilek terapisinin gücüne başvurun. Belli bir plan, fikir ya da aklınızda çizdiğiniz bir resim seçin. Bu fikirle zihinsel ve duygusal olarak bütünlesin; bu zihinsel tavra sadık kaldıkça dileğiniz yerine gelecektir.
Asla unutmayın, bu gücün iyileştirmesini gerçekten istiyorsanız, bunu inanç yoluyla başarabilirsiniz; inanç demek bilinçli ve bilinçaltı zihnin çalışmasını bilmek demektir. İnanç anlayışla birlikte gelir.
Körü körüne inanmak demek, bireyin, bu olaya dahil olan güç ve itkilerin bilimsel işleyişini kavramadan iyileşme arzusuna ulaşması demektir.
Hasta olan sevdikleriniz için olumlamalar yapın. Zihninizi sakinleştirin; sağlık, canlılık ve kusursuzlukla ilgili düşünceleriniz tek bir evrensel sübjektif zihni devreye sokacak ve bu güç sevdiğiniz kişilerin zihinlerince hissedilerek somutlaşacaktır.

DERLEYEN: EDİTÖR
İletişim:[email protected]
Bu makale şu konularla ilgili olabilir :bilinç - bilinçaltı - olumlama - telkin - hipnoz - nlp olumlama - subliminal - subliminal mp3 - bilinçaltı telkin - olumlama - -

Yorumlar