Bilinçaltınız Zihninizdeki Engelleri Nasıl Kaldırır?

Çözüm problemin içinde yatar. Bütün cevaplar soruların içindedir. Güç bir durumla karşılaşır ve ne yapacağınızı bilemezseniz, izlenecek en iyi prosedür, bilinçaltınızın içindeki Sınırsız Zekanın her şeyi görüp bildiğini, aradığınız cevabın orada olduğunu ve bu cevabın karşınıza çıkacağını varsaymaktır. Yaratıcı bilincin size istediğiniz çözümü getirmekte olduğunu bildiğinizde zihniniz rahatlayacak ve bu durum cevabı bulmanızı sağlayacaktır. Zihninize bunu oturtabilirseniz, huzurun, düzenin ve her şeyin cevabının olduğundan emin olabilirsiniz.
Alışkanlıkları Nasıl Kurar, Nasıl Kurtulursunuz?
Alışkanlıkları yaratan sizsiniz. Alışkanlık, zihninizin bir fonksiyonudur. Yüzmeyi, bisiklet sürmeyi, dans etmeyi ve araba kullanmayı önce bilinçli olarak tekrar tekrar yapar ve bilin-çaltınıza silinmeyecek izler bırakırsınız. O zaman, bu alışkanlığın eyleme geçmesi işini bilinçaltınız kendi üzerine alır. Bazen bilinçaltımız zihnimize ve eylemlerimize o kadar hakim olur ki yaptığımız şeyler öğrenilmiş gibi değil de, sanki hep bildiğimiz şeylermiş gibi çok doğal gelmeye başlar.
 Kötü Alışkanlıklardan Vazgeçmek
Mr. Jones bana şöyle demişti: "İçimdeki içki içme dürtüsünü kontrol edemiyorum, bir keresinde iki hafta boyunca sarhoş dolaştım. Bu korkunç alışkanlığı bırakamıyorum."
Bu talihsiz adam bu gibi durumlarla sık sık karşılaşıyordu. Aşırı içki içmek gibi bir alışkanlık yaratmıştı. İçkiye kendi isteğiyle başlamış olmasına rağmen, bu alışkanlığı değiştirip yeni bir alışkanlık edinebileceğinin de farkındaydı. İradesini kullanarak bu arzularını geçici olarak bastırabiliyor ama buna devam etmeye çalıştıkça eskisinden de daha kötü oluyordu. Tekrar tekrar deneyip başarısız olması, bu saplantı ya da dürtüsünü kontrol edemeyecek kadar güçsüz ve ümitsiz olduğuna ikna etmişti. Güçsüz olduğu fikrini güçlü bir düşünce olarak bilinçaltına da aşılamış ve zayıflığını daha da artırarak yaşamını başarısızlıklarla doldurmuştu.
Ona bilinç ve bilinçaltının fonksiyonlarını uyum içine sokmasını öğrettim. Bu ikisi işbirliği içine girdiğinde, bilinçaltına ekilen o fikir ya da istek gerçekleşebiliyordu. Akıl yürüten zihni, o eski alışkanlık kendisine rahatsızlık veriyorsa, bilinçli zihniyle özgürlüğe ve zihin huzuruna giden yeni yol açabileceği fikrini kabul etti. Kendisini yıkan bu alışkanlığın otomatik olduğunu biliyordu; ama bu seçimi bilinçli olarak yaptığı için, kendisini olumsuz bir yere şartladığı gibi, olumlu bir şeye şartlayabileceğim anladı. Sonuç olarak, bu alışkanlıktan kurtulamayacak kadar güçsüz olmadığını fark etti. Üstelik, kendi düşüncelerinden başka kendisini engelleyen hiçbir şey olmadığını anlamıştı. Böylece, aşırı zihinsel çaba harcamasına gerek kalmamıştı.
DERLEYEN: EDİTÖR
İletişim:[email protected]
Bu makale şu ürünler ilgili olabilir:kisiselgelisim.gen.tr/default.aspx

Bu makale şu konularla ilgili olabilir :subliminal - bilinçaltı - subliminal CD - Bilinçaltı CD - subliminal mp3 - Telkin - başarı - başarınedir - kişisel gelişim - kişisel gelişim bireysel gelişim -

Yorumlar