Başarmak Ve İnanmak

Başarı,  insanların yaşamak istedikleri en güzel duygulardan biridir. Toplumdaki saygınlığın şartlarındandır başarılı olmak. Başarılarıyla doğru orantılı olarak itibarları artar insanların.

Başarı için çalışmak, çalışmak için de inanmak şarttır. Gerçekleşebileceğine,  yapılabilineceğine inanmadığımız bir iş için ne kadar çalışabiliriz? Çalışırız belki, ama parmaklarımızın ucu ile özveriden uzak çalışırız. Böyle bir çalışma da başarıyı getirmez. İnanmayan insan sürekli bahane üretir, neden başarılamayacağını anlatır durur. Olumsuz düşünceleri nedeni ile içinden çalışmak gelmez.

*İyi bir başlangıç, yarı yarıya başarı demektir.  Andre Gıde

*Bütün büyük işler, küçük başlangıçlarla olur.  Cıcero

*Bilginin efendisi olmak için çalışmanın uşağı olamk şartdır.  Balzac

*Plansız çalışan kimse, ülke ülke dolaşıp hazine arayan bir insana benzer.  Descartes

*En iyi dost, bendeki en iyi yönleri ortaya çıkaran insandır.  Henry Ford

*Coşku, zekadan daha önemlidir.  Albert Eınsteın

Başarıyı düşünün, başarısızlığı değil. İş dünyasında, evinizde başarısızlık düşüncesini, başarılı
düşüncesiyle değiştirin. Zor bir durumda karşılaştığınızda Kazanacağım diye düşünün  Kaybedebilirim diye değil. Bir başkasıyla rekabet ederken Ben en iyisiyim diye düşünün. Ben demodeyim diye değil. Bir imkan doğduğunda  Yapabilirim diye düşünün,  Yapamam diye değil. Bırakın  Başaracağım adlı usta düşünce, başarı üretecek planlar yaratması için zihninizi koşullar. Başarısızlığı düşünmek de tam tersini. Başarısızlığı düşünmek, zihni, başarısızlık üretecek diğer düşünceleri harekete geçirmek üzere koşullar.

Kendinize hep düşündüğünüzden daha iyi olduğunuzu anımsatın. Başarılı insanlar Süpermen değildir. Başarı süper bir zeka gerektirmez. Ne de başarıda mistik bir yan vardır. Ayrıca başarı şans temeli üzerine kurulmamıştır. Başarılı insanlar kendilerine ve yaptıklarına karşı bir inanç geliştirmiş olan alelade insanlardır. Asla- evet, asla- kendinizi ucuza satmayın.

Büyük düşünün. Başarının büyüklüğü inancınızın büyüklüğüyle belirlenir. Küçük hedefler düşünüyorsanız küçük başarılar bekleyin. Büyük hedefler düşünürseniz büyük başarılar kazanırsınız. Şunu da unutmayın, büyük fikir ve planlar çoğu zaman küçük fikir ve planlardan daha kolaydır daha zor olmadıkları kesindir.


Bu makale şu konularla ilgili olabilir :başarı - başarmak - inanmak -

Yorumlar