Başarı Yazıları

Başarı bir yolculuktur, bir varışnoktası değildir. Ben Sweetland Başarıiçin mantıklı olan kararı zaman geçirmeden alabilmek çok önemli bir faktördür.Çünkü hızla değişen dünyamızdaki yeni oluşumların beklemeye tahammülü yoktur.Hele bir savaş anında emrinde binlerce asker bulunan bir ordu komutanı düşünün,düşman hamle yapmadan hızlı ve mantıklı karar verebilmesi ne kadar hayatî birfaktördür.

Cana yakın kişilik başarıyı yakalamada önemli noktalardanbiridir. İnsanlar kendilerini ulaşılması ve yaklaşılması zor ve korkulan birtip imajı çizerlerse diyaloglar sağlıklı yürümeyecektir.

Başarılı insanlar, hatalarını açığa vurmaktan hiçbir zamançekinmemişler ve yaptıkları hataları olduğu gibi anlatmışlardır. Hatta, yanındaçalışanları da böyle yapmaya teşvik etmişlerdir. Unutmayın, bebekler düşe kalkayürümeyi öğrenirler. Her düştüğünde sizden bir tokat yiyen bebeğin yürümekistemeyeceği aşikârdır.

Başarılı olma yolunda çıkan zorluklar, haksızlıklar,yıldırmalar, yalnızlıklar, depresyonlar, motivasyon kaybı gibi bir çok engellekarşılaşmak kaçınılmazdır. Bazı engeller sırf bir şeylere engel olmak içinvardır, bazıları kurallar veya şartlar gereğidir. Önünüzdeki engellerinaşılabilir olduğunu anladıktan sonra bunu bir anda yapamayacaksanız bu engeliaşmak için bir eylem planı yapmalısınız. Planınızı uygularken, hiç hesaptaolmayan bu engelin ortaya çıkışma sıkılsanız da, sabırla bu engeli bertarafedebi lirsiniz. Bir işin sonuçlanacağına inanmazsanız sabretmenin bir manasıyoktur.

Ücretsiz ön görüşme yapmak için bizden randevu almanız yeterliolacaktır.


Kişisel Gelişim eğitimleriyle ilgili detaylı bilgi için :

İzmir’deki Kişisel Gelişim eğitimlerimiz için 0(232) 422 59 54 yada 0 (535) 66732 24 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya burayı tıklayabilirsiniz.

Antalya’daki Kişisel Gelişim eğitimlerimiz için 0 242 323 73 15 yada 0 (505)445 15 31 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya burayı tıklayabilirsiniz.
Bu makale şu konularla ilgili olabilir :Başarı Yazıları - başarı nedir sözlük anlamı - başarı - başarı nedir -

Yorumlar