Başarı nedir?

Başarılıkişilerin önlerinde hedefleri, amaçları vardır, bu yüzdendir ki; bu kişiler,hayıflanmak veya koşullardan şikâyet etmek yerine, önlerindeki problemi nasılçözebilecekleri üzerinde yoğunlaşırlar.

Amaçlarınızıönem sırasına göre ayırmakta zorluk çekiyorsanız, gerçekleştirme zamanına göreüçe ayırabilirsiniz. “Uzun Vadeli” amaçlarınızı hayat amaçlarınız, “OrtaVadeli” amaçlarınızı bir yılda gerçekleştirmek istedikleriniz, “Yakın Vadeli”amaçlarınızı da günlük veya haftalık olarak belirleyeceğiniz, orta ve uzunvadeli amaçlarınızı gerçekleştirmenizi sağlayacak etkinliklere göreplanlamalısınız.

Çalışmaamacınızı belirledikten ve bunun için karar verdikten sonra, önemli olacakdiğer bir etken ders çalışırken konu üzerinde dikkati toplayabilmektir.

Okulyaşamında başarı çocuğun, gencin kendi yeteneklerini geliştirmesi ile eşanlamlıdır. Başkalarını geçmek, yarışta birinci olmak değildir. Yarışta insangerilerde de kalabilir. Ama kendini geliştiriyorsa başarılıdır. Bunu yapan kişiseçtiği dalda, meslekte de bir üst basamağa çıkabilir. Kişinin kendi yeteneğiile başarabildiğini bir arada düşünmek gerekir. Çünkü herkes her şeyi başarırdiye bir kural yoktur. Her genç de aynı zeka düzeyini ve yeteneği göstermez.


Ücretsiz ön görüşme yapmak için bizden randevu almanız yeterli olacaktır.

Kişisel Gelişim eğitimleriyle ilgili detaylı bilgi için :

İzmir’deki Kişisel Gelişim eğitimlerimiz için 0(232) 422 59 54 yada 0 (535) 66732 24 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya burayı tıklayabilirsiniz.

Antalya’daki Kişisel Gelişim eğitimlerimiz için 0 242 323 73 15 yada 0 (505)445 15 31 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya burayı tıklayabilirsiniz.
Bu makale şu konularla ilgili olabilir :başarı nedir sözlük anlamı - başarı - başarı nedir -

Yorumlar