Başarı İçin Gerekli İpuçları

Hafıza: Hafıza, adeta bir navigasyon cihazıgibi geleceğimizi yönetmemize izin veren bir sürü deneyimin, ilginç durumun vebaşarısızlığın buluştuğu zirvedir.

Odaklanma: ‘Görevleri’ beyin dostu bir tarzdayerine getirebilme yetisidir. Beynimiz bilgiyi etkili yollarla organizeetmekten hoşlanır. Nasıl organize edeceğimizi ve aynı anda birçok görevi yerinegetirirken nasıl odaklanacağımızı bilmek bizim için en büyük çelişkidir. Buradabeynin odaklanma stratejisi devreye girer.

Öz-farkındalık: Kendini bilme ve başkalarının seninasıl deneyimlediğini bilme yetisidir. ‘Kendi yetkinlikleri ve becerilerini değerlendirebilmek’en can alıcı noktadır.

Motivasyon: Daha verimli olmak ve bilgininfarklı bileşenlerini aynı anda doğru yönetebilmek için en gerekli şeymotivasyondur. Kendini bir hedefe doğru yönlendirebilme ve hedefi nasılkullanacağını bilme yetisidir.

Uyma yeteneği: Beynin her ahval ve duruma uyumsağlaması yetisidir. Burada nöroplastisite devreye girer. Kazanan beyin süreklideğişen ve bunu bir avantaja çeviren beyindir.

Direnç: Başarılı beyinler herbaşarısızlıktan sonra durumu toparlayabilir. Beyin direnç göstermeyiöğrenebilen bir organdır.

Beyin Bakımı: Beynin, fonksiyonlarını tamteşekküllü yerine getirmesi için uyumaya, egzersiz yapmaya ve uygun bir diyeteihtiyacı vardır.


Ücretsiz ön görüşme yapmak için bizden randevu almanız yeterli olacaktır.

Kişisel Gelişim eğitimleriyle ilgili detaylı bilgi için :

İzmir’deki Kişisel Gelişim eğitimlerimiz için 0(232) 422 59 54 yada 0 (535) 66732 24 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya burayı tıklayabilirsiniz.

Antalya’daki Kişisel Gelişim eğitimlerimiz için 0 242 323 73 15 yada 0 (505)445 15 31 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya burayı tıklayabilirsiniz.


Bu makale şu konularla ilgili olabilir :başarı - başarı nedir - nasıl başarı - başarı sözleri -

Yorumlar