Aile Koçluğu İzmir

Aile Koçluğu Nedir? Aile danışmanlığı kişisel yaklaşımlardan farklı olarak, yaşanan problemleri aile sistemi içerisinde ele alır ve direkt olarak aile üyeleri ile çalışır. Aile danışmanı genel olarak, problemlere tüm aile üyelerinin bir şekilde dahil olduğunu ve sorunun devamında ya da çözümünde aile üyelerinin önemli rolleri bulunduğunu kabul eder. Bu danışmanlık yöntemi kimi zaman tüm aile, kimi zaman aile üyelerinin bir kısmı ile, kimi zaman da sadece bir kişiyle aile sistemi üzerine yapılır. Bu şekilde bir danışmanlık çoğu kez bireylerin birbirlerini ve aile ilişkilerini iyi derecede anlamalarını sağlar. Aynı zamanda aile bireylerinin kendi aralarındaki etkileşiminden yola çıkarak problemle olan ilişkileri incelenir. Bu noktada amaç, ailede herhangi bir kişiyi suçlamak ya da problemli görmek yerine, aile sistemi içerisinde problemin devam etmesine sebep olan döngüleri belirlemek ve bunları değiştirmektir.

Aile koçluğunda yapılacak çalışmalar, ailenin her bireyi için ayrı ayrı düzenlenir.
En başta belirlenen hedeflere ulaşmak, tıkanma noktalarını çözmek amacıyla; çalışmalar grup ve bireysel olarak takip edilir.
Aile koçluğunun hedefi, ailelerin tıkandığı sorunları doğru teşhis ederek, çözüme kavuşturmak ve kalıcılığın sağlanması amacıyla kişisel gelişimlerinde destek olmaktır.

Ücretsiz ön görüşme yapmak için bizden randevu almanız yeterli olacaktır.

Aile Koçluğu  eğitimleriyle ilgili detaylı bilgi için :

İzmir'deki Aile Koçluğu  eğitimlerimiz için 0(232) 422 59 54 yada 0 (535) 667 32 24 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya burayı tıklayabilirsiniz. 

Antalya'daki Aile Koçluğu eğitimlerimiz için 0 242 323 73 15 yada 0 (505) 445 15 31 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya burayı tıklayabilirsiniz.Bu makale şu konularla ilgili olabilir :İzmir Aile Koçu - Aile Koçu İzmir - İzmir Aile Koçluğu - Aile Koçluğu İzmir - izmir Aile Koçluğu eğitimi - Aile Koçluğu eğitimi izmir - İzmir Aile Koçluğu sertifikası - Aile Koçluğu sertifikası İzmir - İzmir Aile Koçu nasıl olunur - Aile Koçu nasıl olunur izmir - izmir Aile Koçluğu kursları - Aile Koçluğu kursları izmir -

Yorumlar