Sıkça Sorulan Sorular

 • CD'leri Tıbbi Sorunlarda Kullanabilir miyiz? +

  CD’ler kişisel gelişim amaçlıdır ve hiçbir tıbbi uzman veya tedavi yerine geçmez. Böyle durumlarda tıp uzmanları tarafından verilen tedavinin yanında çok iyi bir destek unsuru olarak kullanılabilir.

 • CD'ler Hangi Durumlarda Dinlenilmemelidir? +

  CD’ler derin gevşeme sağladığından araba kullanılırken veya konsantrasyonun hayati önem taşıdığı faaliyetler yapılırken kesinlikle dinlenilmemesi gerekir.

 • CD'lerin Yan Etkisi Var mı? Kimler Kullanmamalı? +

  Bu teknik gelişmiş ülkelerde çok uzun süredir bir terapi desteği ve kişisel gelişim aracı olarak kullanılmakta olup hiçbir yan etkisi yoktur. Ancak aşırı düzeyde saldırganlık eğilimi olanların, intihar eğilimi olanların ayrıca şizofrenlerin, manik depresiflerin, majör depresyon hastalarının ve emes hastalarının kullanması tıbbi ve sosyal sebeplerle tavsiye edilmez.

 • CD'lerin Verimliliğini Etkileyen Faktörler Nelerdir? +

  CD’lerin verimlilik oranı ve etki hızını belirleyen ana faktörler, dinleyicinin telkine ve olumlamaya olan yatkınlığı değişime olan direnci,  değişim arzusunun gücü ve CD’yi kullanırken hedefi doğrultusunda gereken özveride bulunmasıyla da alakalıdır. Örneğin; “Zenginliği Çekmek” CD’sini dinleyen fakat hiçbir işte çalışmak istemeyen veya “Endişeyi Yenmek” CD’sini dinleyen fakat sürekli kafein tüketen bir kişi CD’den netice alamaz. Değişim beyinde başlar ancak gerek uygun davranışlarla gerekse fırsatların değerlendirilmesi suretiyle desteklenmelidir. Bu açıdan CD’lerimiz çok güçlü birer destek unsuru olup, kişinin iradesi ve gayreti doğrultusunda değişimi desteklemekte ve hızlandırmaktadır.

 • CD'lerin Başarı Oranı Nedir? +

  Yapılan çalışmalarda CD’lerin başarı oranının %80 olduğu belirlenmiştir. Dünyanın en çok satılan ilacı olan aspirinin biyo-yararlılık oranı plasebo faktörü dışında %35’tir. Bu açıdan bakıldığında CD’lerin 100 kişiden 80’inde tam netice vermesi gerçekten yüksek bir rakamdır.

 • CD'leri Hangi Sıklıkta ve Ne Kadar Süreyle Dinlemeliyim? +

  CD’yi günde en az iki kere dinlemeniz tavsiye edilir. Daha fazla dinlemek sonucu hızlandıracaktır. CD kişiye göre ilk dinlemeyle bir ay arasında etkisini göstermeye başlamaktadır. İlk etkiler genellikle derin rahatlama ve stressiz bir ruh hali şeklindedir. Daha sonra ise duygu, düşünce ve davranış kalıplarında spontane ve kalıcı pozitif değişimler kendini göstermektedir.  Bununla birlikte değişim gerçekleşmiş olsa dahi tavsiye edilen kullanım süresi üç aydır. Bilinçaltının doğası gereği telkinler tekrarlandıkça yani CD dinlenmeye devam edildikçe daha kuvvetli değişimler kendini gösterecektir.

 • CD'ler Uyku Sırasında Dinlenebilir mi? +

  CD’ler gece uyurken Repeat(tekrar) modunda açık bırakılarak uykuda geçen atıl süre değerlendirilebilir. Ancak çok hassas insanlar rem uykusu esnasında bir miktar kötü rüya görme eğilimi gösterebilirler. Bu çok ender rastlanan bir durumdur ve bir yan etki değil insan beyninin uyku süreci ile alakalı doğal bir reaksiyonudur.

 • CD'leri Hangi Ortamda Dinlemeliyim? +

  CD’yi dinlerken CD’ye konsantre olmanız gerekmez. Bir kenarda rahatça duyulabilir bir ses yüksekliğinde çalması yeterlidir. Bu sebeple başka bir işle uğraşırken bir yandan da CD’nizden faydalanabilirsiniz. CD açıkken ortamda bulunan diğer dinleyicilere gevşeme ve rahatlama gibi pozitif etkileri olacaktır.

 • CD'leri Nasıl Dinlemeliyim? +

  CD’leri dinlerken kulaklık takmak zorunlu değildir ve bununla birlikte kulaklıkla da dinlenebilmektedir. Bu kişisel tercihe bağlı olup CD’nin etkinliğini değiştirmez.

 • Ürünler Nasıl Hazırlanıyor? +

  CD’lerde en doğal yöntem olan klasik subliminal metodu uygulanmıştır. Ürünler, konusunda on yıldan uzun süre aktif terapi ve eğitmenlik tecrübesi bulunan ve uluslararası eğitimleri olan kişisel gelişim uzmanları tarafından, uzman doktor ve psikolog yönetiminde, üstün bilgisayar teknolojileri kullanılarak üretilmiştir.

 • Neden Subliminal Tekniğini Tercih Etmeliyim? +

  CD’lerde dinleyicinin bilinçli zihni sadece müziği ve arada çok hafif bir konuşma algılamaktadır. Bilinç dışı zihin ise bu esnada kendi özel frekansına indirgenmiş pozitif mesajları kaydetmektedir. Telkin ve olumlamaların dinleyiciye açıklanmamasının sebebi subliminal tekniğinin doğasından gelmekte olup tek amacı bilinçli zihnin eleştirel kısmının olumlamalara direnç göstererek olumlamaların bilinçaltına gitmesini engellemenin önüne geçmektir.

 • Ürünlerinizde Hangi Teknikler Kullanıldı? +

   kisiselgelisim.gen.tr ürünlerinin hepsinde NLP, EFT, Enerji, Afirmasyon, Derin Gevşeme ve daha birçok kişisel gelişim tekniği uzmanca harmanlanmıştır.