Üst Düzey Yönetici Koçluğu

'Yönetici koçluğu ,  yöneticilere liderlik performansını artırmak, ve etkin insan yönetme becerilerini geliştirmeye yönelik koçluk uygulamasıdır. Koçluk bir taraftan yöneticinin işini kolaylaştırırken diğer taraftan birlikte çalıştığı ekibin ve sonuçta kurumun performansını artırılarak sıra dışı sonuçlar elde edilir.

Yönetici, koçluk sürecinde kendini daha iyi tanır, kişisel ve profesyonel yetkinliklerini ve liderlik becerilerini geliştirir.

Yönetici, bu süreçte kendisini yeni ve objektif bir bakış açısı kazanarak olayları ve personeli farklı bir şekilde değerlendirir. Daha iyi olabileceği yönleri fark eder, sorunlarını çözer. Kendisine, takımına ve kurumuna daha güvenli, mutlu ve başarılı bir ortam yaratır.

İş yaşamı maalesef eski zamanlarda olduğu kadar kolay değil. Mesleğinizle ilgili her konuda rekabet içerisinde olmanız gerekiyor. Küreselleşmiş düzenin getirdiği hızlı bilgi akışını sürekli olarak takip etmek zorundasınız. Zamana yenik düşmeniz sizi bir anda iş yaşamı içerisinde yok edebilir. Kendinizi sürekli olarak yenilemek, bilgilerinizi her an güncellemek, bulunan yeni yönetim sistemlerini düzenli olarak takip etmek, piyasa düzenindeki şartlara hakim olmak, hiç değilse 4-5 adım sonrasını görmek, performansınızı arttıracak teknikleri uygulamak, dünya içerisinde olup biten her şeyi düzenli olarak takip etmek en temel vazifeniz haline geldi.
Bütün bu faaliyetleri yaparken çalıştığınız kurum içerisinde konumunuzu korumak ya da yükselmek her geçen gün daha da zorlaşıyor. İşsizlik sorununun git gide arttığı Türkiye'de yerinizi almayı hedefleyen çok sayıda insan sırada bekliyor. Her zaman daha güçlü, çok daha bilgili, şuankinden daha iyi olmak mecburiyetindesiniz. Bunu hayal etmek bile insanda gerilim duygusu yaratabiliyor.

Koçluk süreci içerisinde ilk olarak hedefler belirlenir ve net bir biçimde ortaya konur. Bu hedefleri gerçekleştirmek adına gerekli stratejiler saptanır ve gereken eylem planları oluşturulur. Detaylı bir biçimde gerekli olan bütün aşamalar tek tek incelenir. Gerekli olan bilgiler, yardım alınabilecek kişiler ve kurumlar, yapılması gereken araştırmalar kararlaştırılır. Problemler tam ve net olarak tespit edilir ve bunlara yönelik çözümler oluşturulur. Ortaya çıkması muhtemel riskler belirlenir ve bunlar için gerekli olan önlemler üzerinde titizlikle çalışılır. Hedeflediğiniz noktaya ulaşmak için bir yol haritası oluşturulur ve bu haritanın üzerinde belirtilen güzergahta sağlam adımlarla ilerlemeniz sağlanır.

Yönetici koçu kişisel sorunlarınızı paylaşmak, sizi cesaretlendirmek, hedeflediğiniz noktadan sapmanızı engellemek, kendinizi sürekli olarak geliştirmenizi sağlamak için yanınızda olacaktır. Sizi hiç bir ön yargıya kapılmadan dinleyecektir. Olabileceğiniz en üst düzey konumda olmanız ve bütün kişisel yeteneklerinizi keşfetmeniz noktasında size destek olacaktır.

Ücretsiz ön görüşme yapmak için bizden randevu almanız yeterli olacaktır.

Yönetici Koçluğu Eğitimleriyle ilgili detaylı bilgi için :

İzmir'deki Yönetici Koçluğu Eğitimlerimiz için 0(232) 422 59 54  yada 0 (535) 667 32 24numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya burayı tıklayabilirsiniz.

 Antalya'daki Yönetici Koçluğu Eğitimlerimiz için 0 242 323 73 15 yada 0 (505) 445 15 31 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya burayı tıklayabilirsiniz.

 '
Bu makale şu konularla ilgili olabilir :Yönetici Koçluğu - Yönetici Koçluğu Nedir -

Yorumlar