Yaşam Koçu Eğitimi

Yaşam Koçluğu Nedir? Yaşam Koçluğunun ne olduğunu anlamadan önce ne olmadığından bahsetmek gereklidir. Toplumumuzda yaşam koçu, psikolog, pedagog, rehber, psikiyatr olmak zorunda değildir. Yaşam koçlarının yaptığı iş, tedavi etmek, rehberlik, danışmanlık değildir. Yaşam koçluğu başlı başına farklı bir meslek olarak değerlendirildiğinde daha iyi anlaşılabilir.

Yaşam Koçluğu, kişinin yaşamındaki engellerin ya da zorlukların ne olabileceğini keşfetmek ile başlar. Kişinin içinde bulunduğu anı fark etmesi yani, neler olduğunu incelemesi ve değerlendirmesiyle ilişkilidir. İnsanın içinde bulunduğu andan başlayarak, geçmişi, geleceği ve bu günü ile bir bütün haline gelmesini, yaşamının her alanında, iş, okul veya özel yaşamında ulaşmak istediği hedefler doğrultusunda bir yaşam sürmesini, insan ilişkilerini istekleri doğrultusunda şekillendirmesini sağlayabilen bir meslektir.

Bireyler bu koçluk hizmetini aldıktan sonra; yaşamlarının lideri olurlar. Yaşam koçluğu ile bireylerin çevreleriyle uyumları güçlenir, sınırlarını belirlerler, ertelemeyi bırakıp harekete geçmeyi öğrenirler. Güçlü yönlerini ve kaynaklarını keşfeder ve onları etkin bir biçimde kullanırlar. Hayattan aldıkları tat artar. Vizyonlarını ve misyonlarını belirler ve hedeflerine bu doğrultuda odaklanırlar. Özdeğer ve özgüven geliştirirler. Özel yaşam ile profesyonel yaşamları arasında denge kurarlar. Yaşamınız sahip olduğunuz en değerli hazineniz. Bir koç ile çalışmaya karar verdiğinizde bunun şimdiye kadar yaptığınız en harika şey olduğunu fark edeceksiniz.

Yaşam Koçluğunun Hizmet Alanı

- Mesleki Yaşam Koçluğu ( İş dünyası, Spor, Sanat, Siyaset )

- Kişisel Yaşam Koçluğu ( Motivasyon, İletişim, İlişkiler, Farkındalık )

Ücretsiz ön görüşme yapmak için bizden randevu almanız yeterli olacaktır.
 
Yaşam Koçluğu Kurslarımız ilgili detaylı bilgi için :
 
İzmir'deki Yaşam Koçluğu Kurslarımız için 0(232) 422 59 54 yada 0 (535) 667 32 24 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya burayı tıklayabilirsiniz.
 
Antalya'daki Yaşam Koçluğu Kurslarımız için 0 242 323 73 15 yada 0 (505) 445 15 31 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya burayı tıklayabilirsiniz.
Bu makale şu konularla ilgili olabilir :Yaşam koçluğu - yaşam koçluğu eğitimi - yaşam koçluğu kitapları - yaşam koçluğu nedir - yaşam koçluğu sertifikası - yaşam koçu nasıl olunur - hayat koçluğu -

Yorumlar