İzmir Yaşam Koçu

KİM YAŞAM KOÇU İLE ÇALIŞIR?
Yaşamımda iyiye yönelik bir değişiklik yapmak, tam potansiyelini eyleme geçirmek isteyen ve bunun için çalışmaya, risk almaya hazır herkes. Girişimciler, iş sahipleri, profesyoneller ve değişim sürecindeki insanlar ile gelişime açık şirketler genellikle bir Koçla çalışırlar. Kariyerleri veya yaşamda ulaştıkları seviyelerden bağımsız olarak danışanlarımın hepsinin ortak bir özelliği var: hepsi de yaşamlarından daha fazlasını isteyen başarılı, ilerlemeye açık ve zeki bireyler ve bu bireylerden oluşan kurumlar. Koçunuz olarak, ben: Gerçekten ulaşmak istediğiniz hedefleri belirlemeniz için sizi cesaretlendireceğim Kendi başınıza şimdiye kadar yaptığınızdan daha fazlasını yapmanızı isteyeceğim Daha çabuk sonuçlar elde edebilmeniz için odaklanmanıza yardımcı olacağım Size daha fazlasını gerçekleştirmeniz için gerekli araçları, desteği ve yapıyı sağlayacağım. Ralph Waldo Emerson "Hayattaki asıl isteğimiz birinin bize ne yapabileceğimizi fark ettirmesidir" demiştir. İşte koç bize hayatta bizim neleri yapabileceğimizi gösteren kişidir. Şimdi yaşam koçluğuyla ilgili bilgilendirelim: Yaşam koçları, yaratıcı, zeki, açık fikirli ve açık sözlü, gerçeği bulmaya ve keyfini çıkarmaya her şeyden çok önem verir, sadece gelişim değil, evrimleşim peşinde, cesur ve deneyler yapmaya hazırdır, değişime hazırdır ve istekli bireylerle yaşam kalitelerini ve aldıkları keyif ve tatmini arttırmak için çalışır. Şimdi yaşam koçluğundan nasıl faydalanabileceğinizi bir değerlendirelim. Değerleriniz, inançlarınız, kaynaklarınız, başarılarınız, seçenekleriniz, hedefleriniz, neler? Hayatınızı korkularınız mı siz mi yönetiyorsunuz? Kendinizin en iyi versiyonu nasıl olabilirsiniz? Sizin için neler mümkündür? Neleri umut ediyor, neleri düşlüyorsunuz? Bu soruları sorduğunuzda kendinizden net cevaplar alamıyorsanız, yaşam koçunuz sizin ruhsal ve zihinsel açıdan daha sağlıklı bir birey olmanıza yardımcı olabilir. İşte bir yaşam koçunun en temel yapacakları: 1- Üzerinde bulunduğunuz yolu gösterir. 2- Size seçenekleri gösterir ve yeni bir yola girmenize yardım eder. 3- Bu değişimde sebat etmenize yardım eder. Hedeflerine daha hızlı ve kolay ilerlemenizi, fırsatları etkin biçimde değerlendirmenizi, karşılan problemlerin çözülmesini sağlar. Bunları yaparken hedefleriniz için yeni davranış ve düşünüş biçimleri öğrenmenizi sağlar. Kısacası koç elinizdeki kartları alıp, o eli en iyi şekilde oynamanıza, kimi zaman oyunun kurallarını değiştirmenize veya daha iyi bir oyun bulmanıza yardım eder.

YAŞAM KOÇU NE DEĞİLDİR?
Terapi Değildir. Eğitim Değildir. Danışmanlık Değildir Eğer: Bu ay, bu yıl veya bu yaşam süresinde başarmayı gerçekten istediğiniz bir şey varsa, Bir üst seviyeye çıkmak için istekli ve kararlıysanız, Şu anda sizi bloke eden, enerjinizi çalan ve yaşamınızdan aldığınız keyfi sınırlayan şeylerden kurtulmak istiyorsanız, Mükemmel bir yaşama sahip olma şansınız olduğuna birazcık bile inanıyorsanız, istediğiniz yaşamı yaratmanızda, en güzel düşlerinizi gerçekleştirmenizde koçluk ilişkimiz içinde size yardımcı olabiliriz.

detaylı bilgi için tıklayınız

 

Bu makale şu konularla ilgili olabilir :izmir yasam kocu - yasam kocu izmir - yaşam koçluğu - yaşam koçu nasıl olunur - yaşam koçu sertifikası -

Yorumlar