Yaşam Koçu Programı

Koçluk problem odaklı değil çözüm odaklıdır. Bu çözümü bulacak olan da kişinin kendisidir. Çünkü koçluğa göre kişi ihtiyaç duyduğu tüm kaynaklara sahiptir. Yaşam koçu, kişiye bu kaynaklarını fark ettirir ve kullanmasını sağlar. Danışan kendi hakkında karar verecek yegâne kişidir ve bir karar verirken o anda mevcut seçenekler arasından en iyisini seçer. Koçluk burada devreye girerek kişinin seçeneklerini arttırır.

Her davranışın altında olumlu bir niyet vardır. Bunun farkına varmak kişinin motivasyonunu arttırır. Hayatının sorumluluğu kişinin kendine aittir. Koçluk, kişinin hayatının sorumluluğunu almasını ve bir kaptan gibi geminin dümeninin başına geçmesini sağlar.

Yaşam koçluğu, ruhsal durumu iyi, ancak, takip etmek, doğru yönü bulmakta güçlük çeken ya da bu yönde ilerlemek için nasıl bir yol izleyeceğini bilmeyen hayatlarını belirli bir noktada  duraksatan zaman içinde kendilerini mutsuz hisseden insanlar için vardır. Koçluk alma kararınız sonrasındaki ilk görüşmede; hedefleriniz belirlenir, onlara ilişkin stratejiler, stratejilere ait eylemler oluşturulur. Her hafta eylemler birlikte gözlemlenip ilerlenir. Sistem; kişinin, şu an ki mevcut durumundan hedeflerine ulaşılana dek, koçun tespit ettiği program çerçevesinde işler. Kişinin yaşam alanları; Kariyer, iş, finans, sağlık, aile, sosyal hayat, kişisel (endişe, öfke kontrolü, kendini ifade edebilme, stres, özgüven) vb. alanlarda kişinin isteği doğrultusunda çalışılır.

İnsanların düşleriyle, hedefleriyle, hayatları arasında bir boşluk vardır. İnsan bir an gelir bu boşluğun bilincine varır. Ve dış yardım almaya karar verir? Fark ettiği şey, gittiği yönde gitmeye devam ederek düşlerini yaratamayacağıdır. Fakat hangi yönde gitmesi gerektiğini o anda henüz fark etmemiştir. Yaşam Koçu bu konuda yardım edecektir.

Ücretsiz ön görüşme yapmak için bizden randevu almanız yeterli olacaktır.

Yaşam Koçluğu eğitimleriyle ilgili detaylı bilgi için :

İzmir deki Yaşam Koçluğu eğitimlerimiz için 0(232) 422 59 54 yada 0 (535) 667 32 24 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya İzmir Yaşam Koçluğunu tıklayabilirsiniz.

Antalyadaki  Yaşam Koçluğu eğitimlerimiz için 0 242 323 73 15 yada  0 (505) 445 15 31 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Antalya Yaşam Koçluğunu tıklayabilirsiniz.

Bursa daki   Yaşam Koçluğu eğitimlerimiz    0 (532) 100 11 65  numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya  Bursa Yaşam Koçluğunu tıklayabilirsiniz.

Muğla daki   Yaşam Koçluğu eğitimlerimiz    0 (532) 100 11 65  numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Muğla Yaşam Koçluğunu tıklayabilirsiniz.

Burdur daki   Yaşam Koçluğu eğitimlerimiz  0248 233 45 45 5 yada   0 (532) 100 11 65  numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya  Burdur Yaşam Koçluğunu tıklayabilirsiniz.
Bu makale şu konularla ilgili olabilir :yaşam koçundan tavsiyeler - yaşam koçundan tavsiyeler haber - bugün yaşam koçundan tavsiyeler - yaşam koçundan tavsiyeler haberi - yaşam koçu dan altın öğütler -

Yorumlar