Yaşam Koçluğu Sertifikası

Gelecek başarılarınıza; yaşam koçunuzun rehberliğinde kariyerinizi, ilişkilerinizi, özgüveninizi adım adım geliştirmenize odaklanan bir destek programıdır. Yaşam koçunuz, amaçlarınızı ve önceliklerinizi belirlemede size yardımcı olan, sizi teşvik eden, bazen de sizi zorlayan kişidir. Kişilerin gözden kaçırdığı fırsatları görme ve değerlendirme yolunda yetkinlik kazandırırlar.

Danışmanlık yaptıkları kişiye öğrettikleri bilgi ve beceriyi hayatlarının diğer alanlarında kullanabilme yolunu gösterirler. Danışmanlıkları yaptığı kişinin başarıya gitmek için odaklanmalarına yardımcı olurlar. Yaşam koçluğu danışmanlığı alan kişiler genelde iş sahipleri,  şirket yöneticileri, işleri konusunda riskler alan kişiler, kendilerinde potansiyel enerji görüp bu enerjiyi harekete geçirmek isteyenler, hayatlarında iyi yönde değişiklik yapmak isteyen kişilerdir.

Yaşam Koçluğu, kişiye bir hayat dengesi kurmasını öğretir. İnsan, kendini köşeye sıkışmış, tekrara düşmüş hissettiğinde, Yaşam Koçundan kendisini daha önceki belirli bir ruh haline döndürmesi için yardım talep edebilir. Yön duygusu oluşmayan birey kendi en iyi versiyonu hakkında geçmişindeki bir duruma sığınabilir. Bir yaşam koçu asla onu daha önceki bir ruhsal duruma dönmesi için yönlendirmez. Bu insanı bir döngüye sokmak demektir. Ve hiçbir işe yaramaz. Ve zaten mümkün de değildir.

Çevremizdeki insanları etkilemenin ve değiştirmenin tek yolu, kendi içimizde değişimi ve iyileşmeyi yaşamaktır. İyileşmek hayatı sevgi içinde yaşamayı öğrenip huzur bulmaktır. Çünkü sevgi, doğası gereği her şeyde iyiyi arar. Siz özgür olmadan, neden hapiste olduğunuzu bilemezsiniz.

Yaşam koçluğunun ilgi alanı hem günümüz hem de gelecektir. Kişinin günlük yaşamında ne yapmak istediği ve neyi yapınca daha mutlu olacağı karşılıklı diyaloglar ile belirlenir. Kişinin özel hayatını kapsayan duygusal ilişkiler, kariyer planlamaları, sağlık durumu, sosyal çevresi, yaşam alanı, tatil planları, finansal konular ve aile ilişkileri gibi tüm konularda yaşam koçluğu hizmetine başvurulabilir.

Uluslararası Yaşam Koçluğu Sertifika Program İçeriği;

Yaşam koçluğuna hazırlık
 
* Bireysel Görüşme                                    
 
* Tanışma ve sertifikasyon programı bilgilendirme       
 
* Kendini tanıma, kendi kişisel yetenek ve becerilerimizin farkına varma,
kendimize odaklanma
 
* Koçluğa Giriş
 
* Koçluğun tanımları
 
* Koç olmanın özellikleri
 
* Koçluk beceri ve teknikleri öğrenme - uygulama
 
* Başarının İlkeleri
 
* Hiç Başarısız Olmamış Başarı Stratejileri
 
* Sınırsız Performans ve self motivasyon
 
* İletişimde Sihir Ve Giriş
 
* İnsan Tanıma Sanatı (Kişi Analizi Ve Bireyler Arası Farkı Fark Etmek)
 
* Hedef Belirleme Stratejileri
 
* Genel İletişim Stratejileri

Eğitim Süresi: 70 saatliktir. Bu çalışma iki yada üç bölüm halinde 6 süreçte tamamlanması uygundur.

Uluslararası Yaşam Koçluğu Sertifika Programının Detayları:

© Eğitimin ismi: Yaşam koçu Yetiştirme Sertifika Proğramı

© Eğitimci: Cemal KONDU. (Master Certified Coach / Yazar)

© Eğitimin yeri:  İzmir Kişisel Ve Kurumsal Gelişim Akademisi

© Eğitimin dili: Türkçe.

* SERTİFİKA:  Eğitim sonunda gerekli bilgiyi ölçme değerlendirmeleri yapıldıktan sonra sertifika almaya hak kazanan  katımcılarımıza MTI (Mind Training Institute) tarafından Uluslararası  Yaşam Koçluğu sertifikası verilecektir.

* DÖKÜMAN:Kursa katılan her katılımcıya Yaşam Koçluğu seminer dokümanları verilecektir.

Ücretsiz ön görüşme yapmak için bizden randevu almanız yeterli olacaktır.

Yaşam Koçluğu eğitimleriyle ilgili detaylı bilgi için :

İzmir deki Yaşam Koçluğu eğitimlerimiz için 0(232) 422 59 54 yada 0 (535) 667 32 24 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya İzmir Yaşam Koçluğunu tıklayabilirsiniz.

Antalya daki  Yaşam Koçluğu eğitimlerimiz için 0 242 323 73 15 yada  0 (505) 445 15 31 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Antalya Yaşam Koçluğunu tıklayabilirsiniz.

Bursa daki   Yaşam Koçluğu eğitimlerimiz    0 (532) 100 11 65  numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya  Bursa Yaşam Koçluğunu tıklayabilirsiniz.

Muğla daki   Yaşam Koçluğu eğitimlerimiz    0252 213 0098 yada 0 (532) 100 11 65   numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Muğla Yaşam Koçluğunu tıklayabilirsiniz.

Burdur daki   Yaşam Koçluğu eğitimlerimiz  0248 233 45 45 5 yada   0 (532) 100 11 65  numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya  Burdur Yaşam Koçluğunu tıklayabilirsiniz.

Bu makale şu konularla ilgili olabilir :yaşam koçluğu eğitimi - yaşam koçluğu sertifikası - yaşam koçu nedir - yaşam koçluğu - yaşam koçu olmak için - yaşam koçluğu nasıl yapılır - eğitim koçu nasıl olunur -

Yorumlar