Yaşam Koçluğu

Yaşam koçluğu, koçun danışana sorduğu sorularla, danışanın kendi doğrularını bulmasını, zihninde hiç bakmadığı yerlere bakmasını sağlayan görüşmelerdir. Danışana kendisiyle ve çevresiyle ilgili bir farkındalık kazandırır. Danışanın hedeflerine ulaşmasını sağlayan stratejiyi çizmesine yardımcı olur.

Yaşam koçluğu disiplin olarak, sosyoloji, psikoloji, pozitif yetişkin geliştirme, kariyer danışmanlığı, danışmanlık, ve diğer türleri de dahil olmak üzere farklı disiplinlerden ilham alır.

Yaşam Koçluğu, gelişmekte olan ve hızla büyüyen bir alandır. Yaşam Koçları, danışanlarını, istekleri yönünde ve daha iyi bir yaşama ulaşabilmek için gereken desteği verir.

Yaşam koçluğu çalışmalarında, gerçekten ne istediğinize sürekli olarak odaklanırsınız. Odaklanmanın dışında burada hedeflerinize bağlılığının sağlanması amacıyla yeniden çerçeveleme, metaforlar gibi aslında psikolojinin de alt disiplinlerinden ve araçlarından faydalanılır. Bu yapı ve unsurlar birleştiğinde koçluk, sizi sorumlu tutan, sürekli yardım, destek ve motivasyon sağlayan bir hale gelecektir.

Yaşam Koçu, zaman, yer, yapı ve destek istediğiniz konuda,  ne istediğiniz karar vermenize yardımcı olacaktır ve bunu nasıl elde edebileceğinize ilişkin farkındalık oluşumu temel amaçtır. Hikayenin arka kısmında tabi ki bu planları eyleme koymak ve hedefe ulaşmak gerekir. Her ulaşılan hedef kutlamayı ve takdiri hak eden önemli başarımlardır.
Koçluk alma kararınız sonrasındaki ilk görüşmede;   hedefleriniz belirlenir, onlara ilişkin stratejiler, stratejilere ait eylemler oluşturulur. Her hafta eylemler birlikte gözlemlenip ilerlenir.  Sistem; kişinin, şu an ki mevcut durumundan hedeflerine ulaşılana dek, koçun tespit ettiği program çerçevesinde işler. Kişinin yaşam alanları; Kariyer, iş, finans, sağlık, aile, sosyal hayat, kişisel (endişe, öfke kontrolü, kendini ifade edebilme, stres, özgüven) v.b. alanlarda kişinin isteği doğrultusunda çalışılır.

Ücretsiz ön görüşme yapmak için bizden randevu almanız yeterli olacaktır.

Yaşam Koçluğu eğitimleriyle ilgili detaylı bilgi için :

İzmir deki Yaşam Koçluğu eğitimlerimiz için 0(232) 422 59 54 yada 0 (535) 667 32 24 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya İzmir Yaşam Koçluğunu tıklayabilirsiniz.

Antalya daki  Yaşam Koçluğu eğitimlerimiz için 0 242 323 73 15 yada  0 (505) 445 15 31 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Antalya Yaşam Koçluğunu tıklayabilirsiniz.

Bursa daki   Yaşam Koçluğu eğitimlerimiz    0 (532) 100 11 65  numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya  Bursa Yaşam Koçluğunu tıklayabilirsiniz.

Muğla daki   Yaşam Koçluğu eğitimlerimiz    0252 213 0098 yada 0 (532) 100 11 65   numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Muğla Yaşam Koçluğunu tıklayabilirsiniz.

Burdur daki   Yaşam Koçluğu eğitimlerimiz  0248 233 45 45 5 yada   0 (532) 100 11 65  numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya  Burdur Yaşam Koçluğunu tıklayabilirsiniz.
Bu makale şu konularla ilgili olabilir :yaşam koçu nasıl olunur - yaşam koçluğu eğitimi - kişisel yaşam koçluğu - yaşam koçluğu sertifikası - yaşam koçluğu kursları - yaşam koçluğu kitap - yaşam koçluğu nedi - yaşam koçluğu sertifika programı -

Yorumlar