Uzman Yaşam Koçu

Yaşam Koçluğu; İnsanların ne istemediği ile değil, ne istediği ile uğraşır, insana ne istediğini bulduran sistemdir, kişinin şu an bulunduğu noktadan olmak istediği nokta arasındaki mesafeyi kapatan sistemdir.
Her insanın yaşamı içerisinde kendisine koyduğu hedefler bulunmaktadır. İnsanlar bu hedeflerine ulaşamadıkları zaman mutsuz olur ve hayatları sekteye uğrar. Tam bu dönemde yaşam koçu devreye girer.

Bu şekilde hedefleri olup da hedeflerine ulaşamadığı için mutsuz olan insanlara danışmanlık yaparlar. Danışmanlık yaptığı kişinin eksiklerini keşfederek,  onlara yeni beceriler kazandırırlar. Kişilerin gözden kaçırdığı fırsatları görme ve değerlendirme yolunda yetkinlik kazandırırlar. Danışmanlık yaptıkları kişiye öğrettikleri bilgi ve beceriyi hayatlarının diğer alanlarında kullanabilme yolunu gösterirler. Danışmanlıkları yaptığı kişinin başarıya gitmek için odaklanmalarına yardımcı olurlar. Yaşam koçluğu danışmanlığı alan kişiler genelde iş sahipleri,  şirket yöneticileri, işleri konusunda riskler alan kişiler, kendilerinde potansiyel enerji görüp bu enerjiyi harekete geçirmek isteyenler, hayatlarında iyi yönde değişiklik yapmak isteyen kişilerdir. Yaşam Koçluğu, kişiye bir hayat dengesi kurmasını öğretir.

Yaşam koçu, danışanın kendi doğrularını kendisinin bulmasına yardımcı olur. Konu insan hayatı olunca cevaplar kişinin kendisindedir. Yaşam koçu, kişinin iç potansiyelini ortaya çıkararak kendi cevaplarını kendisinin bulmasını sağlar. Yaşam koçu kişiye balık vermez, balık tutmasını öğretir.

Yaşam farkındalığımızı arttırma çabası içerisine girdiğimizde ve gelişim kaydettiğimizde, geçmişin pişmanlıklarının ve gelecek kaygılarının içinde bulunduğumuz andan uzaklaştığını görmeye başlarız. Başka bir ifadeyle, içinde bulunduğumuz anda yaşama yüzdesinin artmasında  birikim in bize yardımcı olduğunu görebiliriz.

Ücretsiz ön görüşme yapmak için bizden randevu almanız yeterli olacaktır.

Yaşam Koçluğu eğitimleriyle ilgili detaylı bilgi için :

İzmir deki Yaşam Koçluğu eğitimlerimiz için 0(232) 422 59 54 yada 0 (535) 667 32 24 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya İzmir Yaşam Koçluğunu tıklayabilirsiniz.

Antalyadaki  Yaşam Koçluğu eğitimlerimiz için 0 242 323 73 15 yada  0 (505) 445 15 31 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Antalya Yaşam Koçluğunu tıklayabilirsiniz.

Bursa daki   Yaşam Koçluğu eğitimlerimiz    0 (532) 100 11 65  numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya  Bursa Yaşam Koçluğunu tıklayabilirsiniz.

Muğla daki   Yaşam Koçluğu eğitimlerimiz    0 (532) 100 11 65  numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Muğla Yaşam Koçluğunu tıklayabilirsiniz.

Burdur daki   Yaşam Koçluğu eğitimlerimiz  0248 233 45 45 5 yada   0 (532) 100 11 65  numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya  Burdur Yaşam Koçluğunu tıklayabilirsiniz.
Bu makale şu konularla ilgili olabilir :yaşam koçundan tavsiyeler - yaşam koçundan tavsiyeler haber - bugün yaşam koçundan tavsiyeler - yaşam koçundan tavsiyeler haberi - yaşam koçu dan altın öğütler -

Yorumlar