Denizli'deki Yaşam Koçları

Yasam Koçluğu/ Life Coaching tüm dünyada oldukça rağbet gören bir is alanı haline gelmiştir. Koçluk sisteminden, tepe bürokratlardan, yıldız sporculara, sanatçılara kadar çok geniş yelpazede insanlar faydalanmaktadır. Kişilerin su anki durumu ile olmak istedikleri durum arasındaki mesafeyi kapatan bu sistem, kişileri arzuladıkları geleceğe taşımada etkili bir yoldur.

Koçlukta nedenlerle ve geçmişle ilgilenmek yerine şu andan itibaren hedefe nasıl ulaşılacağı ile ilgilenilir. Kişinin kendi doğrularını bulabilmesi ve ilerleyeceği yolu kendisinin belirleyebilmesi için bazı tekniklerle çalışılır ancak asla yönlendirme yapılmaz. Amaç kişinin kendi potansiyelinin farkına varması ve bunu hayata geçirmesidir.

Kişilerin şu anki durumu ile olmak istedikleri durum arasındaki mesafeyi kapatan bu sistem, kişileri arzuladıkları geleceğe taşımada etkili bir yoldur. Koçluk alırken de koçluk yaparken de insanı sürekli geliştiren bu sistemde ilk andan itibaren etkili sonuçlar almaya başlanmaktadır.

Danışanın kendi içindeki mevcut potansiyeli kullanarak ve bireyin geçmişini kurcalamadan, danışanın kendi içindeki doğruyu bulamasına yardımcı olan kişidir. İnsanları ileriye götüren aslında cevaplar değil, cevapları bulamamıza yarayan doğru sorulardır. Koç bu aşamada hayatınıza girmektedir zaten. Bu gün rekor kıran bütün sporcuları inceleyin, hepsinin yanında mutlaka koçları vardır. Koç'un yaptığı yalnızca sporcunun içindeki potansiyeli meydana çıkarma noktasında yanında yer almasıdır.

Koçluk, insanların en iyi yönlerini besler ve onlara potansiyellerini yaşama fırsatı sunar. O bir çalar saat gibidir. Kişilere içlerindeki derinliğin güçlü yönlerini farkettirir ve buna ek olarak bir uyanış yaşatır, bu güçlü özelliklerini hayatlarının gerekli alanlarında kullanarak hedeflerine doğru ilerlerler. Yaşam Koçluğu aynı zamanda yol arkadaşlığıdır. İki kişi arasında oluşan sosyal ilişkiyle, kişi her türlü motivasyon ve desteği yaşam koçundan alır.

Ücretsiz ön görüşme yapmak için bizden randevu almanız yeterli olacaktır. 
 
Yaşam  Koçluğu eğitimleriyle ilgili detaylı bilgi için :

Denizli  Yaşam  Koçluğu eğitimlerimiz   0 (258) 213 0 999-  0 (532) 100 11 65  numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya 
Denizli  Yaşam Koçluğunu tıklayabilirsiniz.

Bu makale şu konularla ilgili olabilir :yaşam koçundan tavsiyeler - yaşam koçundan tavsiyeler haber - bugün yaşam koçundan tavsiyeler - yaşam koçundan tavsiyeler haberi - yaşam koçu dan altın öğütler -

Yorumlar