SUBLİMİNAL (BİLİNÇALTI) GERÇEĞİ

Bilinçaltınımızın ne kadar kirletilmiş olduğunun ve bununda günlük hayatımızı ilişkilerimizi, aşk hayatımızı, sağlığımızı , parasal durumumuzu ne kadar etkilediginin farkındamıyız acaba? Sürekli izlenen diziler, haber programları, koşuşturma ve stresten gelen tükenmişlik, günlük yaşamda farkında olmadan diğer insanlardan aldığımız telkinler? Ya geçmiş? Ailemiz, öğretmenlerimiz, ilk aşkımız, ergenlik? İşte bilinçaltımızdaki olumsuz izlerden biraz da olsa özgürleşebilmek için bu subliminal Mp3 leri hazırlıyoruz.

Ve bilimadamları bu konuları her gün araştırıp yeni sonuçlarla karşımıza çıkıyorlar. Çıkan sonuçlar beynin ne kadar etkilenebildiğini destekler yönde.

Özellikle subliminal verilen bu telkinler ve öğrenilecek konuların beynin içinde kalıcı yer bulabilmesi için uygulamalar anında dikkatin başka birşeylere çok yoğun verilmediği anlar olması gerekiyor. Uyku öncesi, uyanmaya yakın anlar, istirahat zamanları gibi…

BBC NEWS de bu konuda çıkan haber şöyle:

"Subliminal imajlar beyin üzerinde etkili."

İngiliz bilim adamlarının bu araştırma sonuçları BBC News’a haber oldu.

 
İngiliz araştırmacılar, bir insan izlediğinin farkında olmasa bile, subliminal imajları beynin kaydettiğini bildirdi.

Araştırmayı London University College’dan bir ekip yaptı. Beyin faaliyetleri MRI yöntemiyle tarandı. Beynin dikkat açısından boş kapasitesi olduğunda Subliminal imajları kaydettiği belirlendi.

London University College Kognitif Nörobilim Enstitüsü’nden Dr. Bahador Bahrami, beynin dikkat açısından boş kapasitesi olduğunda, bu kaynağı bilinçaltı aktiviteye ayırdığını söyledi.

Çalışma 7 kişi üzerinde yapıldı. Bu kişilere farkında olmadıkları bir şekilde Subliminal imajlar gösterilirken iki faaliyet yapmaları istendi.

Bunlardan ilkinde, harfler arasından L harfini bulmaları istendi. Diğer faaliyette, daha çok dikkat gerektirecek şekilde Beyaz N ya da Mavi Z harflerini bulmaları istendi.

Bu çalışma esnasında MRI teknolojisiyle beyin faaliyetleri gözlendi. Sonuç olarak, az dikkat gerektiren faaliyet esnasında beynin, gönderilen subliminal imajı da, kişi bunu gördüğünün farkında olmasa bile kaydettiği ortaya çıktı.

Bu faaliyet beynin Birincil Görme Korteksi adı verilen bölümünde gözlendi. Bu araştırma sonucu gösteriyor ki, beyin, kişi izlediğinin ya da dinlediğinin farkında olmasa da subliminal imajları kaydediyor. Ancak bu çalışmaların daha başarılı olabilmesi için kişinin çok dikkat gerektiren bir iş yapmaması gerekiyor. Beyin böylece kullanılabilecek kapasitesini bilinçaltı aktiviteye ayırıyor.

Bu sebeple subliminal ürünlerimizi günde bir kaç kere dinlemenizi ancak ozellikle gece uyumadan once sabaha kadar tekrar edecek şekilde makul bir ses seviyesinde açmanızı tavsiye ediyoruz.

Bu makale şu konularla ilgili olabilir : Subliminal Bilinçalti Gerçeği - Subliminal (bilinçaltı) cdleri - Subliminal (bilinçaltı) -

Yorumlar