Kendine İnanmak

'İnanmak' bilinen en büyük güçtür. Tanrı'ya inanç insana yaşama gücü verir. Kendinize inanmanız hayatınızı rahat bir şekilde, umut içinde geçirmenize yardımcı olur.
İnanç, insanın ruhundan gelen bir güç kaynağıdır. İnsanı büyük ölçüde rahatlatır. Üzüntülerinizi de bu yolla kolayca yok edebilirsiniz. Sizi seven, aldığınız her nefeste içinize giren Tanrı'nızın size yardım edeceğini düşünmeniz sizi bir sürü çıkmazdan rahatlıkla kurtaracaktır. Bu sayede hayattaki problemleri çözme gücünü kolayca kazanacaksınız. Bu güçlülük hissi sizin yaşama sevinci ile dolmanızı sağlar. Sağlıklı, uzun yaşamın sırlarından biri de içinizde Tanrı'nın gücünü hissedebilmenizdir. İnançlı insan dürüstlük, doğru sözlülük, çalışkanlık gibi erdemlere kolaylıkla sahip olabilir. Endişe, kıskançlık, bencillik, kin, nefret, intikam alma duygusu, şüphe ve korku gibi olumsuz duygular inanç sayesinde kontrol altında tutulabilmektedir. Bu da doğal olarak insanın gelecekteki hayatını olumlu yönde etkileyecektir.
Kendimize de bu yolla inanmamız daha kolay olur. Nasılsa bize yardım edecek büyük gücü Tanrı bize verir düşüncesi, cesur olmamızı sağlar. Bu sayede daha rahat, korkusuzca, düşünen insan her türlü soruna mutlaka çözüm üretebilir.
Elbette sorunlarımız olacaktır. Bu sorunlar olmadan değişme ve gelişme olamaz. Hiçbir sorunun olmaması da başlı başına bir sorundur. Sorunlarımızın çözümlerini bulmak için yapacağımız çalışmalar yaşam koşullarımızı iyileştirip bizi şanslı insanlardan biri yapabilir. Çalışma yapmazsak şans önümüzden gelir, geçer de, bizim haberimiz bile olmaz. O şansı avcumuzun içinde olsa bile kaçırırız. İşimizi sevmeliyiz! Onu zevkli bir çalışma ortamı ile güzelleştirmeliyiz. Bu dünyadaki görevimizi en mükemmel şekilde gerçekleştirebilmek için çalışmalıyız, kendi öz güvenimizi bu sayede kolaylıkla kazanmış oluruz. Bu da ufuktaki güzelimizi yakalamanın en önemli anahtarına sahip olmamız anlamına gelir.
Siz evrenle bir bütünsünüz. Onun için çok önemli bir varlık olduğunuzun bilincine varın. Siz kendinize değer vermezseniz kimse size değer vermez. Kendinize her şeyin en iyisini layık görün.
Başarısızlığı unutun. Başarısızlıklar olmadan başarmak imkansızdır. 'Başarısızlık' sözcüğünü yerine 'deneyim' sözcüğünü kullanın. İstediğiniz sonucu ancak birçok deneyimden sonra elde edebilirsiniz. Sabırlı olun! Hepsi gelir, geçer ve siz moralinizi bozmazsanız mutlaka amacınıza ulaşırsınız. Yeter ki gönülden isteyin. Bu size yaşama sevinci de verecektir. Risk alabilmeli, yanlış yapmaktan korkmamalısınız. İnançla yola çıktığınız çalışmalar nasıl olsa istediğiniz gibi sonuçlanacaktır. Bu şekilde içimizdeki mükemmelliği yakalama şansımız artar. Güne başlarken, kendinize "Bugün harika bir gün yaşayacağım." deyin. Güne beklentilerinizi yüksek tutarak ve heyecan duyarak başlayın. Her gününüzün birbirinden değişik olmasına özen gösterin.
Çünkü siz evrende bir yolculuğa çıktınız. Bu yolculukta tabii ki güzel yerler ve olaylar da, kötü yerler ve heyecanlar da sizi bekliyor. Bu nedenle hayat yolculuğunuzun açık ve hayırlı olmasını kendinize dileyin. Siz varsanız her şey var, siz yoksanız hiçbir şey yok. Bunu bilerek kendinize çok iyi bakın. Kendi varlığınızın ne denli kutsal olduğunun farkına varın. Kendinize inanın! Sevin, sevilin. Sayın, sayılın. Nefes alıp vermenin güzelliğini yaşayın.
DERLEYEN... (EDİTÖR)
İletişim:bilgi@kisiselgelisim.gen.tr


Bu makale şu konularla ilgili olabilir :özgüven - kendine güven - subliminal - bilinçaltı - subliminal CD - Bilinçaltı CD - subliminal mp3 - telkin müzikleri - bilinçaltı telkin müzikleri - -

Yorumlar