Öğrenci Koçluğu Sertifikası

Öğrenci Koçluğu, son yıllarda öğrenciler üzerindeki stres, aile-çocuk ilişkilerinin düzensizliği, toplum-çocuk ilişkisindeki sorunlar gibi nedenlerden dolayı yoğunluk kazanmıştır. Kısaca öğrencilerin bir büyüğe, aynı samimiyet içerisinde bir koça gereksinimleri olmaktadır. Bunu da bu alanda özel bir takım eğitimlerden geçmiş kişiler verebilirler.
 
Peki Öğrenci Koçluğu Programı içerisinde Öğrenciye ne gibi İçerikler Sunulmaktadır?
 
Kişiye Özel Sınav Koçluğu: Öğrenci sınav stresi yaşıyorsa özel olarak sınav öncesi psikolojik danışmanlık ve öğrenci koçluğu hizmeti verilir. Öğrenci ve aile ile ön görüşme sonrası seanslara başlanır. Tek sınav söz konusuysa sınav kaygısının ve sınavın büyüklüğüyle doğru orantılı olarak 2-4 seanstan oluşmaktadır.
 
Eğitim Süreci İçerisinde Öğrenci Koçluğu: Öğrenci ile eğitim süreci sürerken haftalık görüşmeler aracılığıyla öğrencinin ailesi, okulu ve çevresiyle olan ilişkilerinin düzenlenmesi; okul başarı düzeyinin artttırılması ve çalışma disiplinin sağlandırılması hedeflenmektedir. Bütün derslerle ilgili uzman eğitmenlerin sağlanması, programların ve koordinasyonların hep beraber öğrenci koçunun sorumluluğu içerisinde yapılması gibi görevleri bulunmaktadır. Uzun soluklu bir süreç olmakla beraber koç ve aile ilişkilerinin çok iyi olması önemli bir faktördür.
 
Online Öğrenci Koçluğu Hizmeti: Eğer sizde çocuğunuza koçluk hizmeti aldırmayı hedefliyor fakat ulaşım ve diğer nedenlerden ötürü bizimle birebir iletişim sağlayamıyorsanız bütün bu hizmetlerimizi sizinle ve öğrencimizle Online olarak da uygulayabilmekteyiz.
Ücretsiz ön görüşme yapmak için bizden randevu almanız yeterli olacaktır.
 
Öğrenci Koçluğu eğitimleriyle ilgili detaylı bilgi için :
 
İzmir'deki Öğrenci Koçluğu eğitimlerimiz için 0(232) 422 59 54 yada 0 (535) 667 32 24 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz
 
Antalya'daki Öğrenci Koçluğu eğitimlerimiz için 0 242 323 73 15 yada 0 (505) 445 15 31 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz

Bu makale şu konularla ilgili olabilir :öğrenci koçluğu nedir - öğrenci koçları - sınav koçluğu -

Yorumlar