İzmir Öğrenci Koçluğu

Sınav endişesi yaşayanlara; bilimsel metotlar kullanarak yol gösteren “öğrenci koçları”, gençlerin performansını ciddi anlamda yükseltiyor...
  Üniversite sınavlarında  (Ygs,  Lys) ile Ortaöğretim Kurumları Sınavı (Sbs) yaklaştıkça öğrencilerin heyecanı ve kaygısı artıyor. Sbs,  Ygs,  Lys ‘yi gelecekleri ile aralarındaki en büyük duvar olarak algılayan adayların streslerinin aileler tarafından anlaşılması ve doğru diyalog kurulması şart. Kısa bir süre öncesine kadar ailelerin üstlendiği ‘Öğrenci Koçluğu’ artık bilimsel metodlarla, uzman eğitmenler tarafından yapılıyor. ‘Öğrenci Koç’ların desteği ile Sbs,  Ygs,  Lys’da başarıyı yakalama şansı da artıyor.
Hedefler belirleniyor...
‘Öğrenci Koçları’, kaygı yaşayan ve yeterince hazırlanamayan adaylara, üniversitenin kapılarını aralamada yardımcı oluyor. Sbs,  Ygs,  Lys ‘ye hazırlanan gençlere terapi uygulanarak başarının anahtarı veriliyor. ‘Öğrenci  Koçları’, Sınavlara hazırlanan öğrencilere hedef ve tercihlerini belirleme konusunda yardımcı oluyor.
Öğrenci Koçları, planların uygulanması ve sonuca ulaşması için sistemler geliştirerek, adayların becerilerini hayata geçiriyor. 7’den 70’e her öğrenciye eğitim hayatları boyunca destek veren Cemal KONDU( Kişisel ve kurumsal gelişim Uzmanı /Yazar )  çalışmanın temelinin, kişinin kendini tanıması olduğunu belirtiyor.
 
Cemal KONDU, “Kişi NLP teknikleri sayesinde kendisiyle yakınlaşıyor, yeteneklerini keşfediyor ve ne istediğinin farkına varıyor” dedi. Ailelerin gençlerden çok fazla şeyler beklediğine dikkat çeken Cemal KONDU, bu olumsuz durumun öğrenci üzerinde korkunç bir baskıya yol açtığını söyledi. İmtihana hazırlık döneminde baskının daha da yoğunlaştığını dile getiren KONDU, “Özellikle bu dönemdeki gençlerin uzman yardımına ihtiyacı oluyor. Öğrenci bize geldiği andan itibaren kendisiyle diyaloğa geçiyoruz. Öncelikle onun bir kişilik olduğunu hissettiriyoruz. Böylelikle bir güven ortamı sağlanıyor. İletişim kurduktan sonra iç dünyasında neler kurduğunu fark ediyoruz. Daha sonra kendisiyle, hayatla, başarıyla, kapasitesiyle ilgili algılarını gözden geçiriyoruz” şeklinde konuştu.
Ders çalışmayı öğretiyoruz
Sınavlar öncesi doğru çalışmanın başarıyı getireceğini ifade eden KONDU, “Öğrencilerin nasıl ders çalışacaklarını bilmeleri, çok önemli. Verdiğimiz tekniklerle, düzenlemeler yaparak çocuğun kendi kapasitesini kullanır hale gelmesine yardımcı oluyoruz. Biz çocuğa ders çalışma stratejisini gösteriyor, her dersin çalışma şeklini tespit ediyoruz” dedi. İmtihana bir hafta kala kendilerine gelerek yardım isteyen adaylara bile büyük faydaları dokunduğunu kaydeden Cemal KONDU şöyle devam etti: “Öğrencinin bedenindeki gevşeme çok önemli. Bunu yaparak zihinsel gerilimin de önüne geçmiş oluyoruz. Beden ve zihin gevşediği zaman beynin koordinatları daha rahat çalışıyor. Sonraki aşamada ise konsantrasyon artıyor. Bu da, bilginin tam olarak ifade edilmesi, verimin yüzdesinin artması demektir.”
  Deneme sınavları abartılıyor
Cemal KONDU, deneme imtihanlarıyla gençlerin ruh sağlığının bozulduğunu söyledi. Bu imtihanların, adayların doğrudan test edildiği bir yarışma haline getirildiğini anlatan KONDU, “Aileler deneme imtihanlarına göre çocuklarının, hangi okula girip giremeyeceğine karar verebiliyor. Dershanelerde deneme imtihanları sonrasında sınıf yükselme ya da düşürülme gibi sonuçlar ortaya çıkıyor. Sınıf düşeceğim kaygısı da çocuk üzerinde baskıya yol açıyor. Genç zamanla değerini kaybettiği hissine kapılıyor” dedi.
Eğitimle ilgili ayrıntılı bilgiye 0.232.422.59.54 numaralı telefondan ya da
http://www.sayginnlp.com/EgitimDetay/----Ogrenci-Koclugu_40.aspx
internet adresinden ulaşılabilir.
 
Öğrenci koçluğu,öğrenci koçları,sınav koçluğu,öğrenci koçluğu nedir, İzmir öğrenci koçluğu, öğrenci koçluğu İzmir, öğrenci koçları İzmir, İzmir  öğrenci koçları, İzmir sınav koçları, sınav koçları İzmir, İzmir öğrenci koçluğu, öğrenci koçluğu İzmir, ilgili tüm çalışmaları buradan takip edebilirsiniz.
 
Bu makale şu konularla ilgili olabilir :Öğrenci koçluğu - öğrenci koçları - sınav koçluğu - öğrenci koçluğu nedir - İzmir öğrenci koçluğu - öğrenci koçluğu İzmir - öğrenci koçları İzmir - İzmir öğrenci koçları - İzmir sınav koçları - sınav koçları İzmir - İzmir öğrenci koçluğu - öğrenci koçluğu İzmir -

Yorumlar