Denizli Öğrenci Koçluğu Eğitimi

Çok sayıda öğrencinin o genç bedenleriyle üstesinden gelmeye çalıştıkları ve ciddi anlamda zorlandıkları eğitim süreci içerisinde büyük gelgitler ve iniş çıkışlar yaşadığı tartışılamaz bir gerçektir. Aslında çoğu zaman öğrenciler neleri yapmaları ve neleri yapmamaları gerektiğini gayet iyi bilirler. Fakat bilmek yapabilmek manasına gelmediğinden bu bilinenler hayata geçirilemediği için bir takım sıkıntılar yaşanır. Buda doğal olarak beraberinde başarısızlığı getirir. Bu problemlere ne okullar ne dershaneler ne de özel dersler çare bulabilmektedir.

Bu durumda aileler adeta elleri kolları bağlanmış, ne yapacaklarını bilemez bir durumdadırlar.

Doğuştan gelen özelliklerinin ve temel aile yapısının üzerine kendi öz kimliğini oluşturma sürecinin en önemli dönemini yaşarken oluşan yalnızlık ve yöntemsizlik; İlerideki hayatında çeşitli krizlerle karşısına çıkacaktır. Pek çok insan, hayatının orta yerlerinde yorulup, yürüdüğü yolun kendisine ait olmadığını düşünmeye başlar. Bir arkadaşı, bir yakını, öğretmeni, dostu ya da eşi olarak karşısına çıkan birileriyle, bir enerji ve motivasyon kazanıp gerçek yolunu geç de olsa bulma şansı yakalayabilir bazen. Fakat bu, tamamen rastlantısal bir durumdur. Herkes bu şansa sahip olmayabilir. Yeni oluşumu eğitimli danışmanla profesyonelce yapanlar daha doğru yöntemlerle fazla yara almadan ve başarıyla gerçekleştirirler. Erişkin yaş aşamasındaki bu uzmanın adı Yaşam Koçu’dur. Yetişme çağında ise danışmanın adı Öğrenci Koç’u olur. Öğrenci Koçluğu, öğrencinin gerçek kendini tanımasını sağlayıp, öğrenme teknikleri, hedef belirleme teknikleri, okuma teknikleri ve başka diğer tespit ve uygulama teknikleriyle, öğrencinin öğretime uyumlanmasını ve yolunu en baştan doğru yürümesini sağlar.

Öğrenci Koçluğu Süreci;

-Hedefin Belirlemesi

-Motive olma ve motivasyonu sürekli kılma

-Zihinsel ve Duygusal olarak Hazırlık

-Odaklanma sorununun üstesinden gelme

-Öğrenme Modelleri

-İsteyerek Ders Çalışabilme

-Sınav Stresini Kişisel Avantaja Çevirmek

-Rahatlama Yöntemleri

-Hedefe Ulaşma ve Başarı Kazanma

 Ücretsiz ön görüşme yapmak için bizden randevu almanız yeterli olacaktır. 

 Öğrenci Koçluğu  İle ilgili detaylı bilgi için :

 İzmir Öğrenci Koçluğu  için 0(232) 422 59 54 yada 0 (535) 667 32 24 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya İzmir Öğrenci Koçluğu   tıklayabilirsiniz.

 İzmir Karşıyaka  Öğrenci Koçluğu  için .0(232) 369 50 81 - 0(532) 100 11 65 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Karşıyaka Öğrenci Koçluğu   tıklayabilirsiniz

 Denizli’deki  Öğrenci Koçluğu 0 (258) 213 0 999-  0 (532) 100 11 65  numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Denizli Öğrenci Koçluğu  tıklayabilirsiniz.

 Antalya  Öğrenci Koçluğu eğitimlerimiz için 0 242 323 73 15 yada  0 (505) 445 15 31 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Antalya Öğrenci Koçluğu   tıklayabilirsiniz.

 Muğla Öğrenci Koçluğu   eğitimlerimiz    0(252) 213 00 98 - 0 (532) 100 11 65  numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Muğla Öğrenci Koçluğu tıklayabilirsiniz.

Bu makale şu konularla ilgili olabilir :Öğrenci Koçluğu Denizli - Denizli Öğrenci Koçluğu -

Yorumlar