Uzman Nlp Teknikleri

NLP baştan sona pozitif bir düşünce tarzıdır. Bazı kişiler geçmişteki kötü deneyimlere takılarak yaşamlarına devam ederler; bazılarıysa gelecek kaygıları eşliğinde mutsuz bir yaşam sürer. NLP, bireye geçmişten dersler çıkartarak içerisinde bulunduğu zamana odaklanmayı ve geleceği doğru bir şekilde planlamayı öğreten bir bilimdir. NLP`nin geçmişteki kötü deneyimleri temizleme teknikleri ile kişiler geçmişteki kötü olayların etkisinden kurtulup, hedef belirleme tekniklerinin uygulanması ve öğretilmesiyle de bir misyon ve vizyon belirleyerek geleceğe umut dolu gözlerle bakarlar. Bu sayede de günlük yaşamlarını daha pozitif bir şekilde yaşama şansına sahip olurlar.

NLP mevcut duygu ve düşüncelerimizi, bizi daha iyi bir duruma getirecek biçimde kullanmanın çeşitli yollarını gösterirken, iç ve dış iletişimimizin ne şekilde olması gerektiğini de aktarır. Son zamanlarda NLP Teknikleri ile satış ve pazarlama alanında birçok yeniliğe imza atılmıştır. NLP`nin çok sayıda farklı kullanım alanları vardır. Bu alanlardan bazıları eğitim, aile içi iletişim, sağlık, iş dünyası, terapi, spor ve bireysel danışmanlık olarak sıralanabilir. Yani yaşamın aklınıza gelebilecek her alanı içerisinde NLP`yi aktif olarak kullanabiliriz.

Neuro (Sinir / Algı)

Neuro, görme, duyma, dokunma, tat ve koku alma duyularının kullanılarak; dış dünya ile ilgili deneyimlerin bilinçli ya da bilinçaltı düşüncelere dönüştürülmesinin nörolojik süreçleriyle ilgilenmektedir. 

Linguistic ( Dil/ İletişim)

Linguistic, kişinin kendisi ve diğer insanlar ile iletişimini kapsamaktadır. Bu kapsamda kişinin kendi kendine söylediği olumlu veya olumsuz sözleri, davranışlarına yansımaktadır. Diğer insanlar ile kurduğu iletişimde kullandığı dil de kişinin düşünce yapısı ile tutum ve davranışlarının bir neticesidir. Dil, insan deneyimlerine anlam kazandırmak ve bu deneyimleri kendisine ya da başkalarına iletmek için kullanılmaktadır. Dili kullanma biçimi, insan kimliğinin ve düşünce biçiminin dışa vurumudur. 

Programming (Programlama)

Programlama, belirlenmiş hedeflere ulaşmak için iletişim ve sinir sistemini organize etmektir. Bütün davranışlar bir tür yapı ve kalıp içerisinde oluşmaktadır. Sahip olunan duygu, düşünce ve davranışlar bu programlara göre anlam kazanmaktadır. İnsan konuşuyor, yürüyor, anlıyor, düşünüyor. Ortaya sonuçlar doğuyor. Bunların hepsi bir programın ürünüdür.

İzmir'deki NLP eğitimlerimiz için 0(232) 422 59 54 yada 0 (535) 667 32 24 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya burayı tıklayabilirsiniz.
 
Antalya'daki NLP eğitimlerimiz için 0 242 323 73 15 yada 0 (505) 445 15 31 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya burayı tıklayabilirsiniz.
Bu makale şu konularla ilgili olabilir :Uzman Nlp Teknikleri - nlp teknikleri -

Yorumlar