NLP Eğitmeni

NLP mükemmelliği ve üstün bazı özellikleri, olağanüstü durumda olan kişilerin ve kurumların başarılı sonuçlara ne şekilde ulaştığını inceler. Yöntemler başka insanlara öğretilebilir ve bu sayede onlar da aynı şekilde güzel sonuçlara ulaşabilir. Bu yönteme “modelleme” ismi verilir.

Modelleme yapabilmek için, NLP, kişisel deneyimlerimizi ne şekilde oluşturduğumuzu, değerlerimiz ve inançlarımız ile ilgili düşüncelerimizi, duygusal durumlarımızı nasıl meydana getirdiğimizi ve deneyimlerimizden yola çıkarak iç dünyamızı ne şekilde inşa ettiğimizi ve ona nasıl bir anlam kazandırdığımızı inceler. Hiçbir olay ya da olgu yalnız başına bir şey ifade etmez, ona biz bir anlam yükleriz ve farklı bireyler aynı olaya farklı anlamlar yükleyebilir.

Modellemek için, NLP, kişisel deneyimlerimizi nasıl oluşturduğumuzu, değerlerimiz ve inançlarımız hakkındaki düşüncelerimizi, duygusal durumlarımızı nasıl yarattığımızı ve deneyimlerimizden yola çıkarak iç dünyamızı nasıl kurduğumuzu ve ona nasıl bir anlam kazandırdığımızı ele alır. Hiçbir olay tek başına bir şey ifade etmez, ona biz bir anlam kazandırırız ve farklı kişiler aynı olaya farklı anlamlar verebilir. Bu nedenle NLP içsel deneyimleri inceler.

Davranışlarınız üzerindeki kalıpları ve alışkanlıkları tanımaya başladığımız zaman, hayatınıza nelerin yardımcı olacağını, nelerin olamayacağını fark etmeye başlarsınız. NLP sizin bir nehir misali büyük okyanuslara doğru akabilmenizi sağlar.

NLP’nin temel amacı, etkili iletişim kurmak ve sürekli olarak gelişmektir. NLP etkili iletişim kurmak adına size gerekli olan malzemeleri sağlar. Her davranışın uyduğu bir yapı olduğu görüşü eşliğinde yola çıkar. Bu yapı; öğrenilebilir, istendiği zaman değiştirilebilir ve modellenebilir. Hangi davranışların sizin için yararlı ve etkili olduğunu anlamak, algılama yeteneğimize bağlıdır.

NLP´nin psikolojiden farkı nedir?

NLP bir tür uygulamalı psikoloji olarak düşünülebilir. NLP'nin odaklandığı konu psikolojik prensiplerin ve öğretilerin insanların problem çözmeleri, istedikleri sonuçlara ulaşmaları ve performanslarını geliştirmeleri için kullanılmasıdır.

NLP Eğitimcisi olmak için ne yapmamız gereklidir?

NLP eğitimcisi olmak için sırasıyla NLP Pratisyen (Practitioner), NLP Uzman Pratisyen (Master Practitioner) ve NLP Eğitmeni (Trainers) kurslarını tamamlamış ve sertifikalarını almaya hak kazanmış olmak gerekir.
Ücretsiz ön görüşme yapmak için bizden randevu almanız yeterli olacaktır.

NLP eğitimleriyle ilgili detaylı bilgi için :

İzmir’deki NLP eğitimlerimiz için 0(232) 422 59 54 yada 0 (535) 667 32 24 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya burayı tıklayabilirsiniz.

Antalya’daki  NLP eğitimlerimiz için 0 242 323 73 15 yada  0 (505) 445 15 31 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya burayı tıklayabilirsiniz.

Bursa’daki  NLP eğitimlerimiz    0 (532) 100 11 65  numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya burayı tıklayabilirsiniz.

Bu makale şu konularla ilgili olabilir :nlp sertifika - nlp eğitmenleri - nlp trainer eğitimi -

Yorumlar