NLP Danışmanlık

NLP bir davranış biçimidir.

Merak ve macera duygularınca biçimlendirilmiştir. Yaşama az rastlanan bir öğrenme fırsatı gözüyle bakıp , insanları etkileyen iletişim biçimleri ve neyin öğrenmeye değer olduğu konularında ustalaşmayı amaçlar.

NLP bir yöntemdir.

Her davranışın bir yapısı olduğu mantığıyla yola çıkar. Bu yapı öğrenilebilir, değiştirilebilir ve modellenebilir. Hangi davranışların etkili ve faydalı olduğunu anlamak ise algısal yeteneklerimize bağlıdır.

NLP bir teknolojidir.

NLP'yi öğrenen kişinin algılarını ve bilgilerini bir zamanlar imkânsız görünen sonuçlara ulaşmak için organize edebilmesini sağlar.

NLP mükemmelliğin bilimi ve sanatıdır.

NLP kişinin kendisiyle ve diğer insanlarla iletişimidir.

Amerika’da, mükemmel performansa sahip insanları modellemişler ve bu performansa diğer insanların da ulaşabilmeleri için gerekli teknikleri oluşturmuşlardır.

İş dünyasında ağırlıklı olarak ilerleyen NLP, şirket çalışanlarının performanslarını artırmalarına önemli ölçüde destek vermesiyle şirketler tarafından tercih edilmektedir.

NLP, mükemmellik ve kaliteyi inceler. Göze çarpan kişi ve organizasyonların bu göz alıcı sonuçları nasıl elde ettiklerini araştırır. Bu metotlar diğer insanların da aynı ya da benzer sonuçlara ulaşmaları için onlara öğretilebilir. Bu sürece modelleme adı verilmektedir.

NLP; önce insanın doğal olarak neler yaptığına bakar, bunu tanımlar, nasıl yaptığını ortaya çıkarır ve sonra yaşamının her alanında yapabileceği tercihleri ona sunar. Bir bakıma onun yaşama sahasını genişletir. 

Davranışlarınızdaki kalıpları ve alışkanlıkları tanımaya başladığımızda, yaşamınıza nelerin yardımcı olacağını, nelerin olamayacağını görmeye başlarsınız. 

NLP’nin amacı, etkili iletişim kurmak ve sürekli gelişmektir. NLP etkili iletişim kurmak için size gerekli malzemeleri sağlar. Her davranışın uyduğu bir yapı olduğu görüşüyle yola çıkar. Bu yapı; öğrenilebilir, değiştirilebilir ve modellenebilir. 

İzmir'deki NLP eğitimlerimiz için 0(232) 422 59 54 yada 0 (535) 667 32 24 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya burayı tıklayabilirsiniz.
 
Antalya'daki NLP eğitimlerimiz için 0 242 323 73 15 yada 0 (505) 445 15 31 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya burayı tıklayabilirsiniz.
Bu makale şu konularla ilgili olabilir :NLP Danışmanlık - nlp - -

Yorumlar