İzmir NLP Eğitimi

NLP (Neuro Linguistic Programming) bütün iyi bildirişimciler tarafınca kullanılan NLP tekniği mükemmel neticelar elde etmek amacıyla zihnin yeniden programlanması yöntemidir. Zayıflamak, özgüven kazanmak, kendinize daha çok güvenmek, daha sağlıklı ve rahat ilişkiler kurabilmek, iş yaşamında yahut sınavlarda daha başarılı olabilmek vb. Benzer biçimde bir çok mevzu üzerinde Beyin Dili Programlamasından faydalanılabilir. Bireysel gelişim alanı içinde çok çoğunlukla kullanılan NLP yöntemi, kişiyi kısıtlayan korku, duygu ve düşüncelerin, negatif etkileyen alışkanlıkların üstesinden gelmiş olarak, kişiyi kendi hedefleri doğrultusunda destekleyen ve yeni davranış alternatiflerinin oluşturulmasında destek elde eden bir sistemdir. Bireyin geçmiş yaşamındaki çekince ve öfkelerden, sorunlardan, kısıtlayıcı inanç ve alışkanlıklarından kurtularak, alternatif seçenekler görebilmesi konusunda kişiye fayda sağlar. Daha çok seçeneği olan insan mecburi tercihlerin haricinde da seçim yapma şansı elde etmiş olur. İzmir NLP Eğitimi.

NLP yaşamından memnun olmayan veya yaşamındaki belirli bir mevzuda değişim arzulayan ( iş, okul, toplumsal yaşantı, ilişki vb. ) bireylere daha önce göremedikleri yeni alternatifler sunabilir. Doğal bu sistemde, ferdin kendi potansiyelinden faydalanması sağlanmakta ve özel yöntemler kullanarak her bireyin kendi hayat enerjisini artırması, içindeki gerçek potansiyele ulaşması sağlanmaktadır. Bireysel potansiyeli meydana çıkartmak adına son aşfakat etkili olan NLP tekniği biroldukça alanda kullanılır: ruhsal danışmanlık alanlarında, psikoterapi ve ruh sağlığı ile ilgili çalışmalar içinde yardımcı unsur olarak, iş yaşamında, pedagoji ve eğitim bilimlerinde, çocuk yetiştirmede, sıhhat ve sporda, politika, hukuk, reklam alanlarında, satışta, şirket yönetimlerinde, sanatta ve yaratıcılık gerektiren her meslekte NLP kullanılır.

İzmir NLP Eğitimi. NLP duygu ve düşüncelerimizi, bizi içerisinde bulunmuş olduğumuz durumdan daha iyi bir duruma getirecek şekilde kullanmanın yollarını gösterirken, tinsel ve dışsal bildirişimimizin ne şekilde olması icap ettiğini de bizlere anlatır. Son zamanlarda NLP ile satış ve pazarlama alanında biroldukça yeniliğe imza atılmıştır. NLP'nin çok farklı kullanım alanları vardır. Bu alanlardan bazıları eğitim, aile içi bildirişimi, sıhhat, iş yaşamı, terapi, spor ve bireysel danışmanlık şeklinde sıralanabilir. Kısaca yaşamın her alanı içerisinde NLP'yi kullanabiliriz.


Neuro Linguistic Programming ya da yani  NLP , düşünme, dil ve davranış süreçlerini inceleyerek, hedeflere erişmek amacıyla onların iyi mi en etkin kullanılacağını öğreten bir çalışma alanıdır.  NLP , her zaman istediğiniz neticelere ulaşabilmek için ihtiyaç duyulan mükemmelliği irdelemenize ve tekrar oluşturmanıza olanak elde eden bir yöntemdir.

•     NLP , bir davranış biçimidir; yaşama, azca rastlanan bir öğrenme fırsatı olarak bakmaktadır.  NLP , insanoğlu tesirleyen bildirişim biçimlerini ve neyin öğrenilmeye değer olduğu konularında ustalaşmayı amaçlamaktadır.

•     NLP , bir tekniktir ; her davranışın bir yapısı olduğu önermesiyle yola çıkmaktadır. Bu yapı öğrenilebilir, değiştirilebilir ve modellenebilir. Hangi davranışların faydalı ve etkili bulunduğunu anlamaksa idraksal yeteneklere bağlıdır.

•     NLP , mükemmelliğin bilim ve sanatıdır.

•     NLP , kişinin kendisiyle ve öteki insanlarla iletişimidir.

•     NLP , değişim sanatıdır.

•     NLP , beynin kullanma kılavuzudur.

•     NLP , başarının en iyi teknolojisidir.

•     NLP , kişinin  “kendisinin en iyi versiyonu olabilme” sanatıdır.


  NLP  Eğitime Katılmak için 20 Sebep?•    Öğrenme sürecinizi hızlandırır. Böylece değişimlere ayak uydurmanın ötesinde, değişim yaratmayı; insanoğlunun ilgi ve çalışma alanına uygun yönetim biçimini bulmasını sağlayacak bilgi dağarcığını oluşturmanıza imkan verir.

•    İş çevrenizde ve özel yaşamda yapıcı etkileşimler kurmanızı sağlayarak, denetimi size verir.

•    Duyarlılığınızı artırarak; davranış ve tutumlardaki titreşimleri sezinleyip, yorumlama becerisi kazandırır.

•    Seçeneklerinizi artırır; etki alanını genişletecek esnekliğe ulaşmanızda sizi destek sunar.

•    Duygu ve düşüncelerinizi yönlendirmenizi sağlayarak, iç dünyanızın sahibi ve geleceğinizin mimarı olmanızda en büyük rehberinizdir.

•    Şuuraltınızı hareketlendirerek, onun gücünü ve kaynaklarını kendi yararınıza kullanmanızı sağlar.

•    Geçmişten taşımış olduğunuz negatif her türlü duygu ve düşünceden arınmanızı sağlayacak çağın tekniklerle  yaşamınızı yine şekillendirme gücü sunar.

•    Sizi, kendinizi tanıyıp, yönetmenizde ihtiyacınız olan sistemleri uygulayacak boyuta taşır.

•    Zamanınızın ve önceliklerinizin kontrol gücünü kazanmıştır.

•    İş yaşamınızda başarıyı, özel yaşamınızda mutluluğu yakalamanızı sağlayacak güncel şekilleri öğretir.

•    Negatif inançlarınız yerine, sizi güçlendirecek inançlar koyar.

•    Önemli zamanlarda ruh halinizi denetim etmeyi başarmanızı sağlayacak donanımı sunar.

•    Geçmişte pozitif yönde birikimlerinizi ve doğal becerilerinizi alıp, bunları istediğiniz vakit
      kullanabilmenize olanak sağlar.

•    Bir başka kişide hayranlık duyup, aynısının kendinizde olmasını isteyebileceğiniz davranış ve becerileri sizin de kullanmanızın yollarını öğretir.

•    Motivasyonunuzun denetimi size geçer.

•    İçinizdeki büyük potansiyeli harekete geçirir.

•   Sizi harekete geçirecek bir geleceği ve oraya gitmek için kendi bireysel yolunuzu oluşturabilmenizi sağlar.

•    İkna becerilerinizi geliştirerek, usta bir iletişimcinin niteliklerine sahip olmanızı sağlar.

•    Daha önce eyleme geçmenizi engelleyen, geçmişteki olumsuz deneyimlerinizi temizler.

•    Kendisine duyduğunuz güven arttırarak, takdir hislerinizi sağlamlaştırır.


 “ NLP  Eğitimleri konusunda En Çok Sorulan 9 soru”


1. İstediğim gelişim ve değişimlere  NLP  Teknikleri ile ulaşabilecek miyim? NLP ; bir oldukça alanda başarılı olan; Virginia Satır(Ünlü aile terapisti), Fritz Perls (Geştalt Terapisinin Kurucusu), Milton Erickson (Dünyanın Hipnozla Harikalar Yaratan Doktoru),  gibi pek çok insanoğlunun modellenmesiyle ve onların bu becerileri nasıl ortaya koyduklarının ortaya çıkarılmasıyla geliştirilmiş bir bilim ve sanattır. İzmir NLP Eğitimi

Her geçen gün gelişmeye ve değişmeye devam etmektedir. En büyük avantajı ise,  NLP  içerdiği tekniklerin herkes tarafından anlaşılabilir ve uygulanabilir yapıya sahip olmasıdır. Hayatın ve insanoğlunun içinden dünyaya gelen bu teknikler, her insana isteklerine erişme şansı sunar. NLP  teknikleri kullanarak, kendi bilinçaltınızı yine organize edecek,  arzuladığınız sonuca ulaşacaksınız.


2.  NLP  Eğitim esnasında özel problemlerimi diğer katılımcılarla paylaşmam gerekiyor mu?


Kesinlikle hayır.  NLP ’nin bir insana sunmuş olduğu en önemli avantajlardan biri, iç dünyasındakileri her şeyi hiç kimse ile paylaşmasına gerekli  çözümleri bulacaksınız. İçinizdekiler tamamen size kalacak ve çözeceksiniz.

 NLP  teknikleri ile durumunun ne işe yaradığını bilmeseniz de, grup arkadaşlarınızın da çözümlere ulaşmasında onlara yardım etmiş olmanın huzurunu, mutluluğunu yaşayacaksınız.

Katılımcılar  NLP  teknikleri uygulayıp, birbirlerine yardımcı olurken, hiçbir şekilde kendi özellerini bir birleri ile paylaşmalarına gerek kamadan çözecekler.  NLP ’ nin bu avantajı sayesinde, öğrenimden sonrada yakınlarınıza, onları problemlerini anlatmak zorunda bırakmadan yardımcı olma şansınız olacak.

3.  NLP  Tam Olarak Nasıl Bir İçeriğe Sahip?

 
NLP  Teknikleri
çok yönlü bir sistemdir. Alacağınız “ NLP  Practitioner” eğitimi hem terapi bazlı, bununla birlikte bildirişim bazlı bir çok içeriğe sahiptir.  Bunları yani sınıflandırırsak;

Geçmiş Boyutu:
Geçmişinizde yaşanmış, fakat hala bugününüze zarar veren her türlü negatif birikimlerinizi temizleyeceksiniz.

Gene geçmişinizde var olan tüm pozitif yaşanmışlıklarınızı daha aktif ve canlı hale getireceksiniz. Bu sayede iç dünyanızda sahip olduğunuz cesaret, özgüven, mutluluk, coşku, başarı gibi kaynaklarınız güçlenecek ve açığa çıkacak. Şuuraltınızı bu negatif tortulardan arındırdığınız için de, onun sınırsız gücünü daha çok kullanacaksınız.

Gelecek Boyutu: Geleceğe dair kararsızlıklarınızı çözecek, kendinize arzuladığınız bir hayat planı yaratacak ve ona ulaşmak için ihtiyacınız olan tüm kaynakları kullanacak donanıma sahip olacaksınız.

Şimdi Boyutu: Bugününüzü harcayan geçmişin negatif tortuları ve geleceğin kaygılarından arındığınız için yaşadığınız her dakikayi daha çok hissedeceksiniz. O andaki ruh halinizi kontrol edecek ve geçmişten kazanmış olduğunuz tecrübelerinizle ve geleceğe dair planlarınızla anın hazzını çıkaracaksınız.

Yaratıcılık boyutu: Yakaladığınız zihinsel zindelik sayesinde, hayata dair farkındalığınız ve hassaslığınız artacak. Bu sayede potansiyelinizi daha çok kullanacak, daha enerjik , daha istekli ve üretken olacaksınız.

Kaynaklar Boyutu: Gerek iş yaşamınızdaki başarıyı, gerekse özel yaşamınızdaki huzur ve mutluluğu arttırmak ve yaratmak için ihtiyaç duyulan içsel kaynakları ortaya çıkaracaksınız.

İletişim Boyutu: Klasik bildirişim yöntemlerinin ötesinde, insanların sözcüklerinin ardında yatan anlamlara yetişme becerisi edineceksiniz. Kullanacağınız dil kalıpları ile doğrudan bilinçaltlarını etkileyeceksiniz. Etkili ve Modern iletişim teknikleri ile sonuca daha basit ve çabuk ulaşacaksınız.

4.  NLP  ne süre ve nasıl ortaya çıkmış?

 NLP ; 1970’lerin başında Dr. Richard Bandler (Gestalt terapisti, bilgisayar uzmanı, Matematikçi) ve Dr. John Grinder (Dilbilimci) tarafından A.B.D.’de geliştirilmiş bir davranış bilimi ve değişim teknolojisidir.  NLP 'yi dünyaya duyursa da 1986'da "Sınırsız Güç" kitabını yazan Anthony Robbins'dir. Robbins bugün aralarında Bill Clinton'ın da olduğu geniş bir satın alan portföyüne haizdir. Ülkemize ilk kere 1990’lı yıllarda girmiş, sanat ve iş dünyasında, siyasette yoğun talep görmüştür. 2001 yılından itibaren de hızla yayılmaya adım atmıştır. Bugünse, ülkemizde gelişimi arzulayan ve çağa ayak uydurmak isteyen her insanın yoğun olarak talep etmiş olduğu bir eğitim alanıdır.

5.  NLP  eğitimin verildiği üniversiteler var mı?


Bugün ABD'de  yüzün üzerinde  NLP  enstitüsü ve çok sayıda NLP  üniversitesi vardır. Avrupa'daki NLP  enstitüsü sayısı da 50'nin üzerindedir. ABD ve çoğu Avrupa ülkesinde NLP sertifikası bulunanlar NLP uygulamaları yapabilmektedirler. Ülkemizde de Boğaziçi, ODTÜ, Yeditepe, gibi üniversitelerde  NLP  eğitimleri verilmektedir. Akdeniz üniversitesinde de 8 aylık bir program çerçevesinde bu eğitimi Saygın Coaching & Consulting ailesi olarak hepimiz verdik. İzmir NLP Eğitimi

6.  NLP  Eğitimi kimler alabilir?

İzmir NLP Eğitimi.
Psikologlar, Psikiyatrlar, Mühendisler, Öğretim görevlileri, Eğitimciler, Sporcular, Öğretmenler, Antrenörler, Politikacılar, Yöneticiler, Liderler, Doktorlar, Hemşireler, Ev hanımları, Öğrenciler, Anne - babalar, Satış elemanları, Esnaflar, Koçlar, İletişim uzmanları... Ve modern çağın sistemlerle kendini geliştirmek  isteyen hepimiz...

7.  NLP Eğitimi ondan sonra sertifika alacak mıyım?

İzmir NLP Eğitimi, ondan sonra Amerika’da ana merkezden gelecek olan, Avrupa’da 35 ülkede geçerli uluslararası bir sertifika alacaksınız.

8.  NLP Eğitimleri kaç aşamalıdır ve her aşamada ne kazanırım?

NLP  Eğitimleri beş aşamadan kaynaklanır.

1. Aşama: NLP Diploma eğitimidir Bu eğitim  NLP  ile tanışma ve genel kavramları öğrenme sürecidir.

2.Aşama:  NLP Practitioner eğitimidir. Bu aşamada NLP’nin temel teknikleri öğrenir ve uygularsınız. Kaynaklar-Yaratıcılık-İletişim  - Geçmiş-Gelecek - Şimdi  boyutlarının hepsini içermektedir. NLP eğitimi ferdin kendi gelişim ve değişim sürecidir. Bu aşamadan sonrasında travmatik sorunlar haricinde yakın çevrenize de yardımcı olacak düzeye ulaşırsınız.

3. Aşama:  NLP  Master Practitioner eğitimidir. NLP’nin bu  aşamada yeni tekniklerle birlikte, bütün teknikleri sentezleyerek kullanma becerisi edinirsiniz.  NLP ’nin sanat içerikli yönü ile tanıştığınız aşamadır. Bu düzeyde bireylere workshoplar ve  bireysel danışmanlık yapabilir verebilirsiniz.

4. Aşama:  NLP  Trainer eğitimidir. NLP  Trainer Eğitimde insanlara  NLP ’yi nasıl öğreteceğinizi öğrenirsiniz.  NLP  Workshop,  NLP Diploma, NLP  Practitioner,  NLP  Master Practitioner eğitimlerini vermeye hak kazanırsınız. Ayrıca uluslararası geçerlilikte sertifika verme yetkisini de bu aşamadan sonrasında kazanmış olmuş olursunuz.

9.    NLP  Eğitim yorucu olmuyor mu?

İzmir NLP Eğitimi;  alan insanların çoğu çalışan insanoğlu olduğundan, eğitimi akşamları günde beş saat olarak veriyoruz. Bu ilk bakışta yorucu görünmesine karşın, eğitimin yapısı gereği kişiler tahsilden ayrılmak dahi istemiyorlar.  NLP eğitimleri şuuraltı düzeyde verilen ve %50 uygulamalı geçen eğitimlerdir. Zira arka arkaya ve yoğun olması kişisel gelişiminiz için en önemli faktördür. Ancak bu şekilde şuuraltınızın kalıplarını kırıp, ona ulaşmayı başarıyorsunuz. Rahat olun,  NLP eğitim sizin enerjinizi almak  yerine size enerji veren ve caymak istemeyeceğiniz bir eğitimdir.

NLP Eğitim Size Ne Kazandıracak?

İzmir NLP Eğitimi,
Saygın Coaching & Consulting, olarak 19 yıldır, Türkiye’nin birçok ilinde verdiğimiz  NLP eğitimlerine katılanların geribildirim örneklerini kesinlikle okuyun!

Çünkü onlar size, bizlerden daha iyi anlatırlar!

“Sizlerle karşılaşmış olduğumdan beri hayatım da o kadar çok şey değişti ki… Olmayacak diye düşündüğüm hayallerimi gerçekleştirmeye başladım bile.Size çok şey borçluyum ve karşılığını iyi mi öderim bilmiyorum. Çok teşekkür ederim.  NLP, çok teşekkür ederim hocam…”

*    *    *    *    *    *    *    *    *   

“  NLP eğitimi keşke 27 yıl önce iş yaşamıma atılmış olduğumda almış olsaydım. Bugün ki bilgilerim, başarılarım ve başarısızlıklarım çok daha bilgili olurdu. Ama gene de geç kalmadım. Öğrendiğim her şey yaşamımın artık bir parçası şüphesiz…”

*    *    *    *    *    *    *    *    *   

“Başta niye geliyorum söylediğim yerden şimdi vazgeçemiyorum. Beni buraya zorla yollayan arkadaşlarıma sonsuz teşekkürler…”


*    *    *    *    *    *    *    *    *   

“Kendime yeni bir yaşam sloganı bile buldum: “Ne geçmişin esiri, ne geleceğin kölesiyim. Şimdinin efendisiyim” Kim demiş  NLP  hikaye diye???”

*    *    *    *    *    *    *    *    *   

“ İzmir NLP Eğitimi. NLP , benim hayatımda her vakit güzellikleri, mutlulukları ve aramış olduğum şeyleri bulmamı sağlayan bir mutluluk kaynağı olarak hayatımda yer alacak…”

*    *    *    *    *    *    *    *    *   

“  İzmir NLP Eğitimi , için alayım mı, almayayım mı diye upuzun düşünmüştüm. Şimdi ise ne iyi ettim de aldım diyorum. Bir psikiyatri hemşiresi olarak, görmüş oldum ki,  NLP  hem de psikiyatrinin aşısı şeklinde.  NLP  Eğitimi, etik kurallara sadık, ehil eğitimcilerden alınmasından yanayım. Saygın Coaching & Consulting, bu erdeme sahip bir merkez olarak ajandamda yaşadığım sürece yerini koruyacaktır…”

*    *    *    *    *    *    *    *    *   

“ NLP  öğrenimden önce,  NLP  eğitimi alan bir dostum, “öğrenime vereceğin parayı dert etme, tahsilden sonrasında daha fazlasını kazanacaksın” demişti. Gülüp, geçmiştim.  NLP  Eğitimi, almamdan yaklaşık 5 ay geçti. Ve ben  5 aydır, her ay, bir ay önceki satış kotamı katlayarak aşıyorum. Dolayısıyla primlerim de devamlı arttı. Bunu bildirmek için size bu maili yazıyorum. Bir de  NLP  Master’ı ne vakit açacaksınız? Ondan sonrasında kim bilir daha ne kadar satış yaparım artık ”

*    *    *    *    *    *    *    *    *   

“ NLP  Eğitimin bitmesine 3 gün kaldı. Benim için bu 2 gün çok önemli, çünkü bitmesini hiç istemiyorum. Günde 10 saat uyuyan biri olarak, NLP eğitim başladığından beri 5-6 saat uyuyorum ve uyandığımda zihnen ve bedenen doymuş bir halde günümü geçiriyorum. Bu benim için mucizeden öte…”

*    *    *    *    *    *    *    *    *   

“ Yoğun bir iş yaşamın var. Siz de biliyorsunuz ki, insan kendi işinin patronu olduğunda herkesten daha çok çalışması gerekiyor. Bu gidişat içinde 11 gün, günde 5 saat bulunduğunu duyar duymaz hemen hemen vazgeçecektim. Bir de siz akşam 19:00-00:00 içinde yapılacak deyince tamamen vazgeçmiştim. 3 ay sonrasında yeni grubun açılacağını bildiren bir mail geldi sizden. Sizi aradığımda, “ilk 2 gün gelin, istemezseniz devam etmezsiniz, fakat merak etmeyin, ikinci günden sonrasında siz kalmak isteyeceksiniz, biz  geç oldu hadi evinize diyerek sizi zorla yollayacağız” deyince, “hadi bu sefer bir deneyeyim” diye düşündüm. Gerçekten de 11 gün süresince her gece daha da devam etsin istedim. Bu yoğun tempomda akşam eğitim almak düşüncesi ürkütücüydü.


Ne zamana kadar? NLP Eğitimin ne kadar farklı  ve  özel olduğunu keşfedene kadar! 11 gün hayatımda hiç olmadığım kadar enerjik ve kuvvetliydim. Aylarca tatil yapsam, bu kadar huzurlu olamazdım. İş yaşamıma  kattıklarını bu sayfaya sığdıramam bile. Bu nasıl bir şey anlatamıyorum, ama mazeretlerin ardına sığınarak bu fırsatı kaçıranlar adına üzülüyorum. Çünkü nerede ise ben de kaçıracaktım…”


*    *    *    *    *    *    *    *    *   

“ NLP eğitiminden önce, yaşam da her şey üstüme üstüme geliyormuş gibi hissediyordum.  NLP ’den sonrasında fark etim ki; meğer ben ters yönde ilerliyormuşum…”Ücretsiz ön görüşme yapmak için bizden randevu almanız yeterli olacaktır.

NLP Eğtimi için ilgili detaylı bilgi için :

İzmir NLP Eğtimi için
  0(232) 422 59 54 -  0 (535) 667 32 24 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya İzmir NLP Eğitimini tıklayabilirsiniz.

İzmir Karşıyaka NLP Eğtimi için
0(232) 369 50 81 -  0(532) 100 11 65 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya İzmir Karşıyaka NLP Eğitimini tıklayabilirsiniz

Denizli  NLP Eğtimi için
0 (258) 213 0 999-   0 (532) 100 11 65  numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Denizli NLP Eğitimini tıklayabilirsiniz.

Antalya NLP Eğtimi için  
0 242 323 73 15 yada  0 (505) 445 15 31 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Antalya NLP Eğitimini tıklayabilirsiniz.

Muğla NLP Eğtimi için
0(252) 213 00 98 -  0 (532) 100 11 65  numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Muğla NLP Eğitimini tıklayabilirsiniz.

Bu makale şu konularla ilgili olabilir : nlp eğitimi fiyatları - nlp eğitimi nedir - ücretsiz nlp eğitimi - nlp eğitimi ne işe yarar - nlp eğitimi indir - nlp izmir alsancak - online nlp eğitimi - nlp eğitimi antalya -

Yorumlar