Kurumsal Koçluk eğitimi

Koçluk bir işletmeye, onu işletenlere yardım etmek suretiyle yardımcı olur.
Koçluk, işletmedeki insanları geliştirmenin en etkin maliyetli ve en odaklı yollarından biridir.insanlar çeşitli nedenlerle, genellikle de hayatlarında bir şeyler bozulduğu için bir koçla çalışırlar. Koç, bu durumu çözmelerine ve yollarına devam etmelerine yardım edecektir, onları daha önce bulundukları konuma getirmeyecektir. Kimi insanlar da koçluk almaya gelirler, zira mutlu olmalarına rağmen daha mutlu olmak isterler.
Koçluğun konusu, insanların mutlu olmasına yardımdır.
Herkes mutlu olmak ister ama birçok insan nasıl mutlu olunacağını bilmez.
Koçluğun önemli bir kısmı, müşterinin kendi kendinin daha çok farkına varmasını sağlamaktır.
Bir müşteri koça güvenmek ihtiyacındadır.
Güven zamanla tesis edilir.
Bir koç, güvenilir olmak için samimi ve yeterli olmalıdır.
EYLEM ADIMLARI
Anlamak için eyleme geçin, işte size bu bölümdeki fikirleri araştırmanız için birkaç yol. Bunları isterseniz müşteriniz için ödev olarak da kullanabilirsiniz. 1. 5 ila 12 yaşlarındayken çekilmiş çok sevdiğiniz bir fotoğrafınızı seçin. Hayatta yapabildiğinizi bildiğiniz iyi şeyleri, mesela; oynamayı, yap-bozları, koşmayı, model uçak monte etmeyi, deneme yazmayı hatırlayın. Kendinizi bunları yaparken gözünüzün önüne getirin. Şimdi kendinize şu soruyu sorun: 'Bunlar bana ne sağladı ve bu sağladığı şeyin daha fazlasını hayatıma nasıl sokabilirim?' 2. Her sabah on dakika süreyle yazı yazın; öyle ciddi bir yazma değil, bir nevi 'zihin boşaltma'. Anlamlı bir şeyler söylemeniz gerekmiyor, sadece istediğiniz bir konuda bir sayfa yazın, yeter. Ama el yazısı olsun, çünkü eliniz beyninizi doğrudan kâğıda bağlar. Bu yüksek sesle düşünmek, düşüncelerin kaç numara olduğunu denemek gibidir. Buna harcayacağınız birkaç dakika, o günlük zihninizi temizler ve birtakım büyük düşüncelere götürür. Kendinize, özel bir defter alın. Bunu bir alışkanlık edinin. En azından üç ay süreyle bunu her gün yapın. Karşılığı bin katıyla size geri dönecektir.

Kurumsal Koçlukla İlgili detaylı bilgi için  0(232) 422 59 54 numaralı telefondan veyaburayı tıklıyarak ulaşabilirsiniz.
Bu makale şu konularla ilgili olabilir :kurumsal kocluk - şirket koçu - firma koçu - kurumsal koçluk nedir - kurumsal koçluk hizmetleri - koç -

Yorumlar