Kuantum Olumlama

Sözcükler aslında evrenin insana bahşettiği en değerli hazinedir. Ancak ne yazık ki biz insanlar bu hazineyi gerektiği gibi kullanıp başarıya ulaşamıyoruz. Çoğu zaman hiç düşünmeden, anlamını ve etki kapsamını bilmeden sıralayıveriyoruz son derece klişe sözcükleri. “Bu da diğeri gibi olacak, başaramayacağım.” diye başlıyoruz dönüm noktası olabilecek işlere. “Canım sıkılıyor.” diye dolaşıp duruyoruz sabahtan akşama kadar. Belki bilinçsiz bir şekilde dile getiriyoruz çoğu cümleyi. Ama beyin bunu öyle bir algılıyor ki, biz beynimize bu bilinçsiz söz yığınlarıyla müthiş emirler vermiş oluyoruz.

Bilinçaltına kodlanıyor bizim öylesine söze döktüklerimiz. Beyin onlara odaklanıyor. Ve beklenen son, başarısız olacağım diye başlanan iş başarısızlıkla sonuçlanıyor. Sonra üzülüyoruz, ahlayıp vahlıyoruz bazen; ama bu durumu biz yaratıyoruz, kötüye odaklanıyoruz, inanmıyoruz, inansak dahi dilimizden çıkanlarla beynimizi başka noktalara odaklıyoruz ve bu şekilde dönüp duran bir kısır döngü oluşturuyoruz.
Kuantum olumlama süreci, aynı zamanda bilinçaltı düzeyinde pozitif söylemleri kodlama sürecidir.

Birey bilinçli olarak farketmese de, insanın ağzından çıkan her söz bilinçaltı tarafında emilmektedir. Bilinçaltı olumsuz söylemelerle dolu bir bireyin verdiği her karar, davranış şekilleri, fırsatlar karşısındaki tutumu, söz konusu zihin yapısındaki şablonlar tarafından etkilenmektedir. Olumsuz bilinçaltı söylem kalıpları, bireyin bu doğrultuda karar vermesine neden olurken, aynı zamanda bireyin sosyal ve profesyonel hayatını da aynı olumsuzluğa çevirmektedir.

Hedeflerimizle örtüşen olumlama cümlelerimizi sıkça kullanarak, bilinçaltı şablonumuzu mümkün olduğunca bu yönde şekillendirmeliyiz. Bilinçaltına etkin bir şekilde olumlamaların ekilmesi için olumlama cümlelerini kurarken bir kaç hususa dikkat edilmesi gerekmektedir.

Ücretsiz ön görüşme yapmak için bizden randevu almanız yeterli olacaktır.

Kuantum Düşünce eğitimleriyle ilgili detaylı bilgi için :

İzmir’deki Kuantum Düşünce eğitimlerimiz için 0(232) 422 59 54 yada 0 (535) 667 32 24 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Kuantum Düşünceyi tıklayabilirsiniz.

Antalya’daki  Kuantum Düşünce eğitimlerimiz için 0 242 323 73 15 yada 0 (505) 445 15 31 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Kuantum Düşünceyi tıklayabilirsiniz.


Bu makale şu konularla ilgili olabilir :kuantum olumlama cümleleri - kuantum olumlama nasıl yapılır - olumlama sözleri - kuantum düşünce -

Yorumlar