YENGEÇ SEPETİ - GÜZEL KISA ÖYKÜLER

Hayatta herkesin ulaşmak istediği amaçları ve bu amaçlara ulaşmak isterken kullandığı araçları vardır.

Örneğin mutlu yaşamayı amaç edinen bir kimse için para kazanmak bir araçtır. Ancak para kazanmayı hayatın en büyük amacı olarak gören bir kişinin mutlu olması mümkün değildir.
 
Ulaşmak istediğimiz amaçlarımızı iyi belirlemeli ve bunlara ulaşırken amaçlarla araçları birbirine kanştırmamalıyız.
 
Mutluluğu içimizde aramazsak hiçbir yerde bulamayız.
 
Yengeç avcıları avladıkları bir yengeci sepete koyduktan sonra ikinci bir yengeci sepete atarlar ve bu iki yengeç birbirlerine sarılır, biri diğerinin dışarı çıkmasına izin vermez. İki yengeci sepete atan yengeç avcısı onların dışarı çıkamayacağını bilir. Bu yüzden yengeç sepetlerinin kapağı yoktur.
 
Bazı aileler vardır, aile bireyleri birbirleri için her fedakârlığı yapar; birbirlerine güvenir ve birlikte hareket ederler.
 
Bazı ailelerde ise bireyler arasında kıskançlık ve çekememezlik vardır.
Dayanışmanın olduğu aileler güven ve mutluluk içerisinde hızla yol alırken, kıskançlığın olduğu aileler-deki bireylerin ne kendileri başarılı ve mutlu olabilirler ne de diğerleri. Bütün kurumlar ve topluluklar için de aynı şeyi söyleyebiliriz.
 
Bunların farkında olarak ailemizde ve birlikte olduğumuz insanlar arasında dayanışmayı sağlamak için bütün gücümüzü harcamalı, kıskançlık ve çekememezliğin önlenmesi için de her türlü tedbiri almalıyız.
 
Kıskançlık tuzlu bir su gibidir, içtikçe daha çok susatır.

 DERLEYEN... (EDİTÖR)
 

İletişim:bilgi@kisiselgelisim.gen.tr
 

Bu makale şu konularla ilgili olabilir : türkçe kısa öyküler - kısa öykü örnekleri - kısa öyküler hikayeler - kısa film -

Yorumlar