Takımınızı Destekleyin

Takımınızı Destekleyin
Oturduğunuz mahallenin favori spor takımını iyi ve kötü günlerinde desteklemeniz size toplumun bir parçası olduğunuzu hissettirir. Ayrıca komşularınızla ne kadar çok ortak yönünüz olduğunu fark edersiniz.
buna karşı çıkmamıştı. Onunla Indiana maçında tanışmıştı. Nikâh törenini devre arasına sıkışmaktansa maçtan sonra evlenmeyi yeğlemişti.
Mahalli spor takımını desteklemenin insanlar arasında ilişkiler kurulması açısından olumlu etkileri olduğu F bunun mutluluğu yüzde 4 oranında arttırdığı görülmüştür.
Güney Indiana'daki insanlar Indiana Üniversitesi basketbol takımını destekliyorlardı.
Hemen herkes Hoosiers'ı tutuyordu. Bunun nedeni ise her kesimdeki insanın doğrudan doğruya ortak bir yönü olmasıydı. Makinist ve doktor, öğretmen ve şef, kapıcı ve belediye başkanı, bu insanların birbirine benzemeyen birçok merakı olabilir, ama hepsi de Indiana'nın maçını tartışabiliyordu.
Takım topluma sadece ortak bir merak duygusu vermenin dışında, maç günleri bir araya gelmelerini de sağlıyordu. Caddede yürüdüğünüzde takımla ilgili konuşmalar duyarsınız ve kendinizi hemen toplumun bir parçası olarak hissedersiniz. Bu da sizi komşularınıza ve şehirdeki diğer insanlara bağlar. Hayatı boyunca Indiana hayranı olan Stanley düğününü bile Indiana basketbol tamamının programına göre planlamıştı. Doğrusu eşi olacak kız da
öncelik tanıyacağımız yerde, başarının gerçekten ne anlama geldiğini soruşturmadan bunun göstergelerini toplarız.  
 
DERLEYEN... (EDİTÖR)
İletişim:bilgi@kisiselgelisim.gen.tr


Bu makale şu konularla ilgili olabilir :spor - takım - takımlar -

Yorumlar