Ne olursan ol

Ne olursan ol
Eğer en iyisi sen olursan, kimlerle çalışacağını sen seçersin. Eğer sıradan olursan, başkaların seni seçmesini beklersin.
Yaptığın işe inan ya da inandığın işi yap. Başarının sırrı mesleğinizi tatile çevirmektir.
Mark Twain
Eğer en iyisi olmak isteyecek kadar şu andaki işinizi sevmiyorsanız, kendinize bazı sorular sormalısınız. Çünkü en iyisi olmak isteyecek kadar işinizi sevmiyorsanız, hiçbir zaman gerçek anlamda başarılı ve mutlu olamazsınız.
Geliriniz ekonomiyle değil, direkt olarak sizin felsefenizle orantılı. Yıllar önce kazancımın ekonomiye bağlı olduğunu düşürdüm. Hep ekonominin değişmesini beklerdim. Sonra fark ettim ki, felsefemin değişmesi gerekiyormuş.
 Ne kadar para kazanmak istiyorsunuz? Satış seviyenizin nerede olmasını isterdiniz?
İnsanların takdirini mi kazanmak istiyorsunuz? Nasıl? Belki de eğitiminizi tamamlamak istiyorsunuz. Çalıştığınız kurumda belli bir mevki’yi hedefliyor olabilirsiniz. Kendinize ait işiniz için bir takım hedefler belirleyebilirsiniz. Aylık cironuzun üç ay sonra nerede olmasını istersiniz? Bir yıl sonra? Ya on yıl sonra? Amacınız iş değişikliği mi?
Belki de önce çalışmaya başlamak istiyorsunuz. Hangi sektörde ilerleyeceksiniz? İlk etaptaki hedefiniz kazanç mı, tecrübe mi? İlk andaki yüksek kazancı, sevdiğiniz ve ilerlemek istediğiniz alana mı tercih edeceksiniz? Bu durumda yüksek geliri olan mutuz bir insan haline gelebilirisiniz.
Örnekleri çoğaltabiliriz. Bunların hepsi sizin hayattan beklentilerinizle ilgili.
DERLEYEN... (EDİTÖR)
İletişim:bilgi@gencogrenci.com

Bu makale şu konularla ilgili olabilir :hedef - hedefler - hedef nedir -

Yorumlar