Motive Eden Filmler - Kişisel Gelişim Filmler

İyilik Bul, İyilik Yap Pay It Forward: Sadece hayal kurun. Birisine gerçekten yardımı dokunan bir iyilik yapıyorsunuz ve ondan bunu size bunu ödememesini, fakat ileriye taşımasını ve üç yeni kişiye iyilik yapmasını istiyorsunuz ve bu yeni üç kişi de diğer yeni üç kişiye yardım yapıyor ve bu şekilde evrensel bir iyilik ve nezaket akımı başlıyor. İmkansız mı? Trevor McKinney (Haley Joel Osment), aksini iddia ediyor. Acı tatlı olaylarla dolu bu hikayede Trevor, sosyal çalışmalar projesi için iyilik yapma zincirini başlatan bir öğrenci. Yönetmen Mimi Leder (Deep Impact), Catherine Ryan Hyde'in romanı üzerine kurulmuş filmde Akademi Ödülü sahipleri Kevin Spacey ve Helen Hunt birarada. Yürekten hissedilmiş bir istek ne kadar etkileyici olabilir? Kendinize bir iyilik yapın ve 'İyilik Bul, İyilik Yap'ı izleyin.

Can Dostum Good Will Hunting
Will, bir üniversitede hademelik yapan süper zeki bir gençtir. Will, bir türlü sokak kavgalarından kendini alıkoyamaz ve başı derde girer. Hapise düşmek üzere olan Will'i bu durumdan kurtarabilecek tek kişi onun yeteneklerini farkeden, okulun profesörlerinden Sean McGuire'dır. Aralarında bir anlaşma yaparlar ve bu zamanla çok özel bir dostluğa doğru yol alırlar..

Papillon (Kelebek)
Motivasyon Sebebi : 
Önünde İki seçenek var, ya kalıp kaderine teslim olacak ve ıssız bir adada ömür boyu mahkum olarak yaşayacaksın. Ya da ölümü göze alarak özgürlüğü seçeceksin. Özgürlüğü için savaşan, kaderine boyun eğmeyen kazanır. Yeterki denesin, onca başarısız denemeye rağmen mutlaka başarı gelecektir. Sakın yılma!
The Shawshank Redemption : 
Motivasyon sebebi : Adalet er geç yerini bulur, sen doğru bildiklerinden şaşma. Dürüstlüğü kendine ilke edinen insanlar azmiyle, onca zorluklara rağmen başaracaktır. 
American History X
Motivasyon sebebi :Ön yargılarımız, öteki saydıklarımız aslında derinden tahlil edildiğinde, iç dünyalarına inildiğinde, korktuğumuz, nefret ettiğimiz değil, bilakis seveceğimiz bizden birileri olabilir. Ön yargılarımızı, nefretimizi, karşıdakini anlamaya fırsat vererek aşabiliriz. Düşman bildiklerimiz, kaderin cilvesiyle bir anda dosta veya dost bildiklerimiz düşmana dönüşebilir.

Into the wild : 
Motivasyon sebebi: Yabancılaştığımız doğaya dönüşü. Maddi hayatın keşmekeşi içerisinde önemli sandığımız rezilliklerin, makamın şan şöhretin aslında bir hiç olduğu, keşfedilmesi gereken ve gözümüzü kapadığımız onca güzelliğin olduğunu anlatan harika bir film. Ayrıca film gerçek hayattan alınmıştır. Acaip motive eder beni.
Hapishaneden kaçış filmlerini seviyorum. Sanırım insanın kendisinden kaçışı, kirlenmiş dünyayı terkedişi çağrıştırdığı için olsa gerek. Ruhumu arındırmak arayışıyla yeni denizlere yelken açmak, güzele ulaşmak istiyorum. Kendimden kaçmak istiyorum.
YES MAN
Bay Evet Peyton Reed'in yönettiği ve başrolünde Jim Carrey'nin oynadığı 2008 yapımı komedi filmidir.
KONU
Carl hiç sosyal olmayan arkadaşlarını sürekli eken karısından yeni ayrılmış ve bütün hayatı evde tek başına film izlemekten ibaret olan bir erkektir. Fakat bir gün bir arkadaşının da ısrarıyla bir terapiye gider. Terapide ona her şeye evet demesi ve asla hayır cümlesini kullanmaması aşılanır. Terapiden sonra ilginç bir şekilde carl her hayır dediğinde başına kötü olaylar gelmeye başlar. O artık her şeye evet demek zorundadır. Para isteyen evsizlere cüzdanını vermek ve arkadaşının karısının partisini düzenlemek başlıca kabul ettiği şeylerdir. Dediği evetlerin sonunda ise çok komik bir aşk yaşayacaktır.
BEĞENİ
Jim Carrey'nin başrol oynadığı film ülkemizde dahil çok büyük bir hayran kitlesi oluşturdu. 200 milyon doların üzerinde hasılat yaptı. Jim Carrey'nin tavana vurduğu dönem oldu. Ve tüm sinema eleştiricilerinden de büyük beğeni aldı
 

Bu makale şu konularla ilgili olabilir :motivasyon - başarı - kişisel gelişim - -

Yorumlar