Mevlananın Güzel Aşk Sözleri

Hz. Mevlana’nın Mevlana Aşk İle İlgili bakış açısını anlatan bir sözü:Aşk, niyazsız Hakk'ın vasfındandır. O'ndan başkasına âşık olmak bir yalandan ibarettir. 

Hz. Mevlana’nın Mevlana Aşk İle İlgili bakış açısını anlatan bir sözü:Hz. Mevlana’nın Mevlana Aşk İle İlgili bakış açısını anlatan bir sözü:Aşkın boğazı, bir ejderhanın boğazıdır.
Gizli, fakat gönüller kapan bir ejderha; dağ gibi akılları, kehribar 3 gibi kapıvermede. 

Hz. Mevlana’nın Mevlana Aşk İle İlgili bakış açısını anlatan bir sözü:Hz. Mevlana’ya sormuşlar “aşk nedir?” diye. Ben ol ki bilesin! demiş…

Hz. Mevlana’nın Mevlana Aşk İle İlgili bakış açısını anlatan bir sözü:“Biz birleştirmek için geldik, ayırmak için değil.”

Hz. Mevlana’nın Mevlana Aşk İle İlgili bakış açısını anlatan bir sözü:“Tapımızda (yolumuzda) riyazat yok; burada hep lütuf var, bağış var. Hep sevgi, hep gönül alış, hep aşk, hep huzur var burada.”

Hz. Mevlana’nın Mevlana Aşk İle İlgili bakış açısını anlatan bir sözü:Ey oğul, herkesin ölümü kendi rengindendir. Düşmana düşmandır, dosta dost!

Hz. Mevlana’nın Mevlana Aşk İle İlgili bakış açısını anlatan bir sözü:

Aklın gücü, cennetteki sırlarla ulu: Aşktan deliren, akıllıdır, sağduyulu. 
Sevdaya kapılmış yüreğin zorlu yolu, Görkemli yabancılıkla, özlemle dolu.

Bu makale şu konularla ilgili olabilir :mevlana sözleri - mevlananın sevgiyle ilgili sözleri - mevlananın insan sevgisi ile ilgili sözleri - mevlananin aşk ile ilgili sözleri - mevlana sözleri mesajları - mevlananın en güzel sözleri -

Yorumlar