Kişisel Gelişim Eğitimleri

Günümüz, kişilerin hem iş hem de özel yaşamlarında başarılı olabilmeleriiçin doğru bir şekilde iletişim kurmayı bilmelerini, kendilerini geliştirmelerinive davranışlarını etkin ve etkili bir biçimde yönetebilmelerinigerektirmektedir.

 

Kişisel Gelişim Eğitimleri; Bir kişinin hem de mesleki hem sosyal  başarıya ulaşabilmesi için belirli bir düzeydesosyal beceri ve girişkenlik becerisine sahip olması gerekir. Bunun yanı sıra;sahip olunan mükemmel potansiyeli ortaya çıkartabilme, yaşam kalitesiniyükseltmekte, sorun çözme becerisine sahip olma, yeterliliklerin ve sahipolunan güçlü yönlerin farkında olma, olumsuz duyguları yönetebilme ve doğru veetkili iletişim kurabilme becerilerine sahip olmak gereklidir.


Kişisel Gelişim Nedir? Kişisel gelişim yaşam boyu devam eden bir gelişimsürecidir. Kişisel gelişimde amaçlanan öncelikle kişinin kendini tanımasıdır.Kişisel gelişim, kişinin birçok açıdan gelişmesine yöneliktir. Bireyselilişkilerde, sosyal yaşamda, iş yaşamında bireyler, kendi potansiyellerininfarkında olup, becerilerini etkin ve etkili biçimde kullanabildiklerindehayatta başarıyı elde edebilirler. Kişisel gelişim, kişinin kendini tanımasına,bilinçli farkındalığını arttırmasına ve başarılı bir birey olmasına dönük biryolculuktur.

Kişisel gelişim eğitimlerin amacı, kişinin gücünü ve sahip olmak istediğihayata ulaşabilmek için neler yapabileceğini fark etmesine yöneliktir. Tümbunlar ele alındığında kişisel gelişim eğitimleri, kişinin hem özel hayatında hemiş yaşamlarında yaşam kalitelerini, etkinliğini ve doyumunu arttırmayı hedeflemektedir.

Saygın Coaching & Consulting, kişisel ve kurumsal gelişim alanındauzmanlaşmış, uzman eğitmen kadrosu ile kişisel ve kurumsal gelişim kapsamındaihtiyaçlara göre kişisel gelişim eğitimleri dizayn etmektedir.  

Kişisel ve Kurumsal Gelişim eğitimlerimizin hepsi alanında uzmanlaşmış,uzman eğitimcilerimiz tarafından kurumunuza özel olarak hazırlanmış uygulama veoyunlarla paylaşımı, kullanımı en üst düzeyde olan güncel, kolay ve pratikbilgilerden oluşmaktadır.

Kişisel ve Kurumsal Gelişim Eğitim konuları ile ilgili eğitimlerimizi internetsitemizden  inceleyebilirsiniz yada0(232) 422 59 54 - 0(535) 667 32 24 numaralarda ücretsiz ön görüşme için bilgialabilirsiniz.

Kurumunuza özel olarak hazırlayacağımız eğitim ve seminer programlarımızıniçerikleriyle ilgili bilgi almak için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Kişisel Gelişim EğitimleriBu makale şu konularla ilgili olabilir : kişisel gelişim eğitimleri izmir - izmir kişisel gelişim seminerleri - kişisel gelişim eğitimleri ücretsiz - izmir kişisel gelişim merkezleri - izmir kişisel gelişim seminerleri 2016 - kişisel gelişim kursları nelerdir - eğitim koçluğu sertifikası izmir -

Yorumlar