Düşünceler

Aynı şekilde kendimizi, yaşamak istediğimiz hayata adım atmış gibi görmeliyiz. Kendimizi sağlıksız, yorgun, cesaretsiz ve mutsuz görüyorsak önce bu tabloyu değiştirmeliyiz. Ne düşündüğümüz önemlidir, bugünkü düşünce yapımız yarınlarımızı hazırlamaktadır. Bunu anlarsak kendimize acımaktan vazgeçeriz. Bu Hayat Yasası karşısında öylesine dehşete düşeriz ki olumsuz düşüncelerimizle yaşamaktansa ölmeyi tercih ederiz.
Ne yediğini söyle sana kim olduğunu söyleyeyim diye yaygın bir deyiş vardır. Oysa, Ne düşündüğünü söyle sana kim olduğunu söyleyeyim deyişi olmalıydı bu. Kendinizle ilgili inançlarınız, emin olun, yaşayacaklarınızı tayin eder. Ne düşünüyorsanız o olursunuz. Bırakın düş gücünüz aşağıları değil yukarıları seyretsin; Evrensel Hayat'in yaratıcılığına kollarınızı açarak sonsuzluğa bakın. Düş gücünün kudretiyle Bu tarılması olanaksız bir amaç yoktur, "insan düşleri doğrultusunda güvenle ilerlerse ve düşlediği yaşam için çok çalışırsa hiç ummadığı bir anda başarıyla karşılaşır" diye yazmış Düş kurmaktan korkmayın. Hayat düşlerden yaratılır; ancak düşlerinizin gerçekleşeceğine gönülden inanın ve onları gözünüzde çoktan gerçekleşmiş gibi canlandırın. Sağlığınızın mükemmel olduğunu düşünün; arkadaşlarınıza "Kendimi harika hissediyorum" dediğinizi duyun. Kendinizi, "Çok başarılı bir yıl geçirdim. Yaptığım her işte başarılı oldum" derken düşleyin.
Einstein düş gücünün bilgiden daha önemli olduğunu söylemiş. William Blake bu düş gücüne "Tanrı" der. Ben de "Düş gücü, eyleme geçmiş Tanrı'dır" diyorum.
DERLEYEN: EDİTÖR
İletişim:bilgi@kisiselgelisim.gen.tr


Bu makale şu konularla ilgili olabilir :kişisel gelişim - bireysel başarı - eğitim - kişisel başarı - bireysel gelişim - -

Yorumlar